Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co warto wiedzieć o pasie żebrowym?

2017-07-13
Co warto wiedzieć o pasie żebrowym?Złamanie żebra to - z medycznego punktu widzenia - jedno z najbardziej doskwierających złamań. Po pierwsze, ból z nim związany pojawia się w momencie ich poruszania się. Dlatego każdy oddech będzie dla osoby cierpiącej na to schorzenie bardzo bolesny. Z drugiej - ze względu na specyficzną konstrukcję żeber, bardzo trudno doprowadzić do zrośnięcia się kości żeber. Rozwiązaniem jest tu orteza na złamane żebro, której różne odmiany prezentujemy na poniższej stronie. A oto niewątpliwie zalety tych produktów.


Orteza a przenikalność dla promieni rentgenowskich

Każdy stabilizator ortopedyczny na pęknięte żebro powinien charakteryzować się wysoką przenikalnością dla promieniowania rentgenowskiego. Dzięki temu nie wpływa on na jakość uzyskanych zdjęć i nie naraża Pacjenta na zwiększoną dawkę promieniowania.


Wielowarstwowa budowa pasa żebrowego

Prezentowane przez nas stabilizatory charakteryzują się wielowarstwową budową. W ich wnętrzu znajduje się specjalny, wzmocniony rdzeń usztywniający, pełniący rolę ortezy. Jest on otoczony przez specjalną warstwę ochronną, nadającą ortezie miękkości. Dzięki wspomnianej konstrukcji. Pacjent po nałożeniu ortezy praktycznie wcale nie odczuwa bólu, stabilizując jednocześnie uszkodzone żebro.


Perforowana konstrukcja ortezy żebrowej

Nasze pasy żebrowe posiadają specjalną, perforowaną konstrukcję. Dzięki niej ciepło ciała człowieka jest znacznie lepiej odprowadzane. W efekcie w miejscu nałożenia ortezy skóra nie poci się aż tak bardzo i jednocześnie - jest bardzo dobrze wentylowana.


Możliwość dopasowania ortezy do tułowia

Prezentowana orteza na złamane żebro posiada możliwość pełnego dopasowania się do budowy ciała człowieka. Dzięki temu masz pewność, że nosząc ją, nie pogłębisz stanu odczuwanego dyskomfortu. Plastyczność konstrukcji jest jedną z najważniejszych zalet naszych wyrobów, bardzo często docenianą zresztą przez naszych Klientów.


Różne rozmiary pasa żebrowego

Pasy żebrowe dostępne w naszej ofercie sprzedajemy w różnych rozmiarach, zależnych od wymiarów ciała pacjenta. Jednak dzięki specyficznej konstrukcji ortezy i możliwości jej dopasowania do ciała człowieka, postanowiliśmy udostępniać je wyłącznie w dwóch rozmiarach. Dzięki temu dobór odpowiedniej ortezy jest o wiele łatwiejszy.


Higiena pasa ortopedycznego

Poprawnie funkcjonujący stabilizator na pęknięte żebro musi być higieniczny pod każdym względem. Takie są również i nasze produkty! Po pierwsze - są bardzo łatwe w czyszczeniu, co przedkłada się na zachowanie ich higieny nawet po długim noszeniu. Po drugie - zapewniają one pełną wentylację. I wreszcie po trzecie - są one dyskretne i niezauważalne.

Wybierając nasze ortezy na złamane żebra masz pewność, że wybierasz produkt najwyższej klasy. Zajrzyj do nas i sprawdź, dlaczego to właśnie te produkty warto wybrać!

Kup Teraz ☛ Pas Żebrowy


FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy można spać w opasce uciskowej na żebra?

Jeśli prowadzący lekarz ortopeda nie zaleci inaczej to w opasce uciskowej na żebra można również spać. Czasami jest wręcz wymagane stosowanie pasa żebrowego przez całą dobę.Źródła:

  1. Sławomir Snela. W: "Zastosowanie unieruchomień w ortopedii i traumatologii narządu ruchu" Medipage Wydawnictwo Warszawa 2015, wyd.1. ISBN: 978-83-64737-27-5.
  2. Thomas P. Ruedi, Richard E. Buckley, Christopher G. Moran. W: AO Podstawy leczenia złamań tom 1-2, red. wyd. pol. Damian Kusz, Medipage, Warszawa 2014, wyd.1.ISBN: 978-83-61104-85-8.
  3. Josef E. Fischer W: "CHIRURGIA. Gruczoł piersiowy, klatka piersiowa i śródpiersie, przepona, przepukliny". Medipage, Warszawa 2011, wyd 1. ISBN: 978-83-61104-49-0

Polecane

Męski pas żebrowy Orliman

Męski pas żebrowy Orliman

150,00 PLN brutto/1szt.
Damski pas żebrowy Orliman

Damski pas żebrowy Orliman

110,00 PLN brutto/1szt.
pixel