Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego zamiast zwykłych pończoch warto kupić te kompresyjne?

2017-06-03
Dlaczego zamiast zwykłych pończoch warto kupić te kompresyjne?Ponad 50% kobiet cierpi z powodu zmęczonych nóg. Opuchlizna, szczypanie, a także ból, lekceważony przez wiele lat prowadzić może do wystąpienia stanów chorobowych związanych z niewydolnością krążenia w kończynach dolnych. Wiele osób po pomoc sięga dopiero wtedy, gdy zaobserwuje na swoim ciele pierwsze objawy żylaków. Leczenie farmakologiczne poprawić może mikrokrążenie, jednak do leczenia niezbędne będzie również regeneracją makrokrążenia. A do tego przyczyni się kompresjoterapia.


Leczenie niewydolności żylnej uciskiem — czy jest skuteczne?

Leczenie niewydolność żylnej uciskiem, nie jest metodą nową. Tak naprawdę stosuje się ją od dawna i — jak się okazuje — efekty tego rodzaju terapii, są o wiele lepsze niż przy zastosowaniu terapii farmakologicznej. Dobrze dobrane pończochy, rajstopy, czy też podkolanówki uciskowe będzie pozytywnie wpływać na zdrowie naszych nóg. Efekty ich noszenia zauważymy już od pierwszego użycia. Znacznie zniwelowane zostaną odczucia związane z opuchlizną, szczypaniem, a także bólem nóg wywołanym całodziennym pozostawaniem w pozycji siedzącej, męczącej pracy stojącej, czy też przy pierwszych objawach choroby żylakowej.

Pończochy uciskowe na żylaki będą doskonałym uzupełnieniem terapii farmakologicznej. Dzięki kompresjoterapii poprawie ulegnie mikrokrążenie w nogach, co będzie świetnie współgrać z regenerującymi śródbłonek naczyń krwionośnych mniejszych tabletkami.

Zwykłe pończochy, czy kompresyjne — dlaczego warto nosić te drugie?

Dlaczego zamiast tradycyjnych pończoch warto nosić pończochy kompresyjne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ze względu na to, że przy okazji, gdy zakładamy swoją ulubioną i elegancką część garderoby, dbamy jednocześnie również o nasze zdrowie i samopoczucie. Na dobrą jakość i estetyczne wykonanie produktów kompresyjnych zwracają uwagę nawet sami lekarze. Mówią oni wprost, że zakup pończoch uciskowych powinien być podyktowany nie tylko ich walorami terapeutycznymi, ale również samym ich wyglądem. Eleganckie pończochy przeciwżylakowe samonośne, czy też pończochy kompresyjne z paskiem w talii będą przez nas chętniej i częściej noszone, niż te, które nie będą zachęcały do zakładania swoim wyglądem. "Leczniczy" wygląd pończoch niejednokrotnie będzie uniemożliwiał ich założenie, gdy decydujemy się np. na wieczorne wyjście. W przypadku tych produktów uciskowych, które będą idealnie współgrać nawet z najbardziej wymagającymi kreacjami, szansę na ich założenie będzie większa. Co oczywiście przełoży się również na poprawę rezultatów całej terapii. Podczas takiego eleganckiego wieczoru — gdy zakładamy na nogi szpilki — często cierpimy z powodu bólu nóg. Pończochy kompresyjne pozwolą nam znacząco ograniczyć lub całkowicie wyeliminować puchnięcie i ból nawet po całej nocy w wysokich obcasach.

Jak dobrać pończochy uciskowe?

Lekarze pozytywnie wypowiadają się na temat kompresji w leczeniu niewydolności żylnej. Wraz z pomocą lekarza można dobrać odpowiedni nacisk do stanu zdrowotnego naszych nóg. Pończochy i rajstopy uciskowe, sprawdzą się nie tylko w przypadku widocznych objawów chorobowych, ale również, gdy odczujemy pierwsze zmęczenie nóg. Pomogą nam one zmniejszyć, a nawet wyeliminować dolegliwości związane z naszym trybem życia.

Dla osób, które cierpią z powodu puchnięcia lub opuchlizny nóg, odpowiednie będą produkty z uciskiem 8-12 mmHg. Pacjenci, którzy skarżą się na ból nóg i spędzają większość dnia na stojąco, powinni zaopatrzyć się w pończochy z uciskiem 13-17 mmHg i 15-20 mmHg.

Natomiast dla tych, którzy mają już widoczne objawy choroby żylnej, zaleca się nabyć produkty z uciskiem:


pixel