Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ile kosztuje stabilizator stawu kolanowego i orteza na kolano?

2018-07-20
Ile kosztuje stabilizator stawu kolanowego i orteza na kolano?Stabilizator stawu kolanowego - orteza na kolano to akcesorium, które jest niezastąpione podczas wielu kontuzji. Warto wiedzieć, że kolano to niezwykle newralgiczny punkt. Z tego względu uszkodzenie stawu kolanowego to dość powszechne zjawisko. Może być ono spowodowane nie tylko treningami i aktywnością fizyczną. Wiele osób nie ma pojęcia, gdzie i kiedy nabawili się kontuzji. Oczywiście może mieć ona formę lekką, a także ciężką. W dużej mierze to właśnie od tego zależy, jaki stabilizator należy zakupić.

Stabilizator stawu kolanowegoStabilizatory opaski oraz ortezy na kolano mają lekko usztywnić ten obszar, a także zniwelować dolegliwości bólowe. Wiele osób stosuje stabilizator profilaktycznie - w szczególności, jeśli mają już na koncie przebyte kontuzje. Najczęściej są to osoby, które trenują lub uprawiają inną formę sportu np. jogging, piłka nożna, tenis.

Opaski na kolana są zdecydowanie bardziej elastyczne niż ortezy, przez co raczej nie sprawdzają się w przypadku ciężkiej kontuzji. Właśnie dlatego na ich zakup decydują się najczęściej osoby, które potrzebują stabilizacji profilaktycznej. Dobrym rozwiązaniem jest wybór opaski bezszwowej, dzięki której można uniknąć kłopotliwych podrażnień, czy też otarć. Należy zaznaczyć, że są one dość lekkie i nie ograniczają ruchów. Można powiedzieć, że to pewnego rodzaju ochraniacze. Nie wpływają one mocno na postawę stawów.

Ortezy na kolano gwarantują optymalny poziom usztywnienia. Wywierają one lekki ucisk i kontrolowaną stabilizację, dzięki czemu dany obszar ciała utrzymywany jest w pożądanym położeniu. Warto jednak pamiętać, aby właściwie dopasować ich rozmiar. Wbrew pozorom większa sztywność nie oznacza tego, że kontuzja zostanie szybciej zażegnana. Najlepiej, aby orteza  zapewniała odpowiedni balans pomiędzy usztywnieniem, a elastycznością. Zbyt mocne unieruchomienie może uniemożliwić swobodne wykonywanie ruchów. Jest to również przyczyna dyskomfortu. Godnym uwagi modelem są stabilizatory zapinane na rzepy, które pozwalają dopasować rozmiar do indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje stabilizator stawu kolanowego?


Stabilizator stawu kolanowego to relatywnie spory wydatek. Oczywiście wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy. Dobrej jakości opaskę na kolano można zakupić już od 70 złotych. Istotnym jest to, aby wybrać produkt, który przylega do ciała i nie zsuwa się podczas użytkowania. Najlepszym wyborem będzie model wykonany z aktywnego oddychającego materiału, który nie powoduję zaników mięśniowych.

Orteza na kolano to zdecydowanie większy koszt. Im poważniejszy uraz, tym zwykle bardziej zaawansowany model jest niezbędny. Koszt ortezy funkcjonalnej stawu kolanowego to ponad 700 zł. Model mniej zaawansowany można zakupić już od 150 zł. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnego przypadku. Ilość dolegliwości, które mogą wystąpić w tym obszarze jest ogromna. Nie można więc określić, jaki model jest najlepszy, ponieważ każda osoba wymaga czegoś innego. Przed zakupem dobrze jest skontaktować się z osobą, która ma wiedzę, a także doświadczenie w wyborze stabilizatorów ortopedycznych. Dobry sprzedawca powinien odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania.

Zapraszamy do udanych zakupów w naszym specjalistycznym sklepie medycznym, w którym odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Porównaj pełną ofertę stabilizator na kolano

pixel