Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak schudnąć dzięki smacznej diecie?

2020-05-20
Jak schudnąć dzięki smacznej diecie?

Na początku zastanówmy się, czym właściwie jest dieta. Medyczne informatory dają całkowicie wyraźną definicję.


Czym tak naprawdę jest dieta?

Dieta - to zbilansowane połączenie produktów, minerałów, witamin, niezbędnych dla odżywiania człowieka. W ogóle, we współczesnym społeczeństwie powstało wyobrażenie, że na dietę zazwyczaj "przechodzą" ci, którzy chcą zrzucić nadwagę. Lecz tak naprawdę, dieta jest potrzebna dla poprawy prawidłowej pracy organizmu i będzie dobra dla każdego człowieka, który troszczy się o swoje zdrowie i piękny wygląd. Tym bardziej uwzględniając, że w naszym zwariowanym świecie jemy, kiedy popadnie i byle jak, całkowicie nie zastanawiając się nad zachowaniem elementarnych zasad łączenia produktów, które jemy. Są też diety, które trzeba przestrzegać w przypadkach różnego rodzaju chorób, szczególnie przy wrzodach, chorobach nerek, wątroby, nieżytach czy cukrzycy.

Jednak wróćmy do diet odchudzających. O czym trzeba pamiętać, decydując się na taką dietę?
Przede wszystkim uzbrójcie się w cierpliwość. Dlatego, że tylko przemyślane działania w połączeniu z wyraźnym planem diety doprowadza do długo oczekiwanych rezultatów. Pamiętajcie, że szybko i bez wysiłku nie można schudnąć. Jeżeli, chcecie przejść na dietę, to musicie też znaleźć czas na sport. W ten sposób nie tylko zrzucicie zbędne kilogramy, ale też odzyskacie piękne kształty, a przecież właśnie do tego w ostatecznym rozrachunku dążycie. I wreszcie, wybierając dietę, skonsultujcie ją z lekarzem dietetykiem. Są schorzenia, przy których ta czy inna dieta może być przeciwskazana. Wtedy specjalnie dla was można skomponować inną dietę. Jednym słowem, jest to bardzo indywidualne.


Teraz kilka słów o smacznych dietach...


Dieta morelowa

To cudowne rozwiązanie problemu nadwagi dla tych, którzy lubią świeże owoce. Okazuje się , że morele zawierają mnóstwo witamin i mikroelementów, a liczni lekarze radzą obowiązkowo urozmaicać tymi świeżymy albo suszonymi owocami swoją codzienną dietę. Przyjemna właściwość diety morelowej polega na tym, że ma ona charakter rozładunkowy, czyli jest przewidziana na 1-3 dni. Nie trzeba przy tym robić niczego skomplikowanego - wystarczy przygotować prostą potrawę.

Weźcie 0,5 kg świeżych moreli morele suszone ( 300g). Ze świeżych owoców należy wycisnąć sok, a suszone morele drobno pokroić albo zmiksować. Wymieszać oba składniki do otrzymania swoistego morelowego puree. Trzeba je jeść w ciągu dnia.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Sok powinien być przygotowany ze świeżych owoców, a nie ze sklepowego kartonu. Tylko taki świeżo wyciśnięty sok przyniesie korzyść. Jeszcze jeden "bonus:, który daje ta dieta - to maska z "przepracowanych" moreli. Dzięki niej skóra będzie gładka, jedwabista, wygładzi pierwsze zmarszczki, jeżeli już się pojawiły. Wystarczy kilka dni morelowej diety - i kilka kilogramów nadwagi odejdzie do przeszłości.

Warto nieco szczegółowiej zatrzymać się na pożytecznych właściwościach suszonych moreli. Suszone morele odświeżają oddech, posiadają właściwości przeciwzapalne i lekko przeczyszczające, a to znaczy, że wyprowadzają z organizmu toksyny i wszelkie zbędne substancje. Są też pożyteczne przy nadciśnieniu, schorzeniach wątroby. Natomiast cukrzycy z suszonymi morelami powinni zachować ostrożność.

Morele stymulują aktywną pracę naszej odporności, co pomaga naszemu organizmowi szybciej radzić sobie ze szkodliwymi wirusami i bakteriami. Poprawnie przestrzegając diety morelowej, można uzupełnić dobowe zapotrzebowanie na witaminę A, która jest pożyteczna dla wzrostu, a także dla włosów, paznokcie i skóry. Suszone morele są także bogate w potas, dlatego poleca się je ludziom, cierpiącym na anemię. Należy jednak pamiętać, że wszystko jest dobre w umiarze. Wskazane proporcje suszonych i świeżych moreli - to właśnie dawka dobowa, którą jest w stanie przetworzyć ludzki organizm. Jeżeli zwiększymy tę ilość, to mogą pojawić się objawy alergii, zaburzenia żołądkowe, wzdęcia i inne nieprzyjemne dolegliwości. Morelową dietę wystarczy przeprowadzać 1 raz w miesiącu. Jest pożyteczna dla ludzi w każdym wieku. Oprócz tego suszone morele ( nie siarkowane!) powinny jeść kobiety ciężarne.


Dieta ananasowa

Ananas to wspaniały środek do walki z nadwagą. Jak więc działa dieta ananasowa? Sama nazwa wskazuje, że opiera się ona przed wszystkim na spożywaniu ananasów. Dla uzupełnienia można pić sok ananasowy, herbatę i wodę. Wiadomo, że w ananasie znajduje się zaledwie 275 kalorii na 50 g miąższu. Pamiętajcie jednak, że te dane mają odniesienie tylko do świeżych owoców. I to one właśnie są potrzebne w diecie. Ananas w puszce po to, żeby mogły być dłużej przechowywany, szczodrze konserwuje się cukrem. Wówczas kaloryczność produktu gwałtownie wzrasta. Ponadto takie ananasy tracą podczas obróbki wiele witamin. Są smaczne, ale absolutnie niepożyteczne. Jeżeli będziecie zjadać w ciągu  dnia 2 kg świeżych owoców, to zjecie jedynie 1000 kalorii.

Zrzucanie zbędnych kilogramów przy diecie ananasowej odbywa się przed wszystkim dzięki enzymom (bromelina), których jest sporo w miąższu owocu. Te substancje ogólnie rzecz biorąc, korzystnie wpływają na cały organizm. Dieta ananasowa powinna trwać krótko np. wtedy, jeżeli przed urlopem albo jakimś ważnym wydarzeniem chcecie szybko zrzucić 1-3 kg. Dieta ananasowa ma ogromną wyższość w porównaniu z innymi sposobami odchudzania. Przede wszystkim waga zaczyna spadać bardzo szybko, dosłownie w oczach i można się o tym przekonać, korzystając ze zwykłych wg domowych. Każdego dnia będziecie zwracać uwagę na to, jak znikają zbędne kilogramy. To z kolei tworzy pozytywne emocje i "nastrój" do kontynuowania diety.

Jednak są też poważne wady. Są one wywołane właśnie tym, że dieta zapewnia szybką utratę wagi. Odwrotną stroną tego fenomenu jest szybka utrata wody przez organizm. Tłuszczów w rzeczywistości spala się niewiele, dlatego po zakończeniu diety człowiek szybko przybiera na wadze - powstaje tzw. "efekt jo-jo". Zdarza się też tak, że po takim odchudzaniu człowiek waży więcej niż przed rozpoczęciem diety. W tej diecie jest mało białek i tłuszczów. Jest to więc niepełnowartościowe odżywianie, które może wywoływać spadki nastroju, obniżenie masy mięśniowej.