Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki stabilizator stawu skokowego jest najlepszy?

2018-06-12
Jaki stabilizator stawu skokowego jest najlepszy?Stabilizator stawu skokowego, nazywany również ortezą, jest produktem, który stanowi pomoc przy urazach stawu skokowego. Zapewnia on jego stabilizację i zabezpiecza przed nadwyrężeniem.Ta specjalna orteza kostki pomaga wyleczyć kontuzję i znacznie skraca czas wymagany do regeneracji. Co warto wiedzieć na temat tego produktu? Przekonajmy się.

Stabilizator stawu skokowego


Stabilizator stawu skokowego jest produktem, z którego korzystają zarówno amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy. Pomaga on ustabilizować kontuzję, która należy do często bardzo bolesnych. Jego zadaniem jest również przyspieszenie regeneracji stawu i jego leczenia. Dzięki zainwestowaniu w stabilizator na kostkę pacjent może szybciej powrócić do zdrowia.

Podstawowym zadaniem stabilizatora jest wzmocnienie i stabilizacja stawu skokowego. Czym zatem powinniśmy się kierować w wyborze takiej specjalistycznej ortezy? Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jej konstrukcję, a także jej oddziaływanie na uszkodzoną kończynę. Doskonale sprawdzą się tutaj stabilizatory, które mają kształt anatomiczny i są produktami uniwersalnymi - dopasowującymi się do danego użytkownika. Idealnie dobrana orteza kostki pomoże pacjentowi w poruszaniu i będzie komfortowa w noszeniu. Jest to szczególnie ważne dla dobrej regeneracji stawu skokowego.

Niektórzy ćwiczący zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko stosują takie stabilizatory i ortezy również zapobiegawczo. Jeśli odczuwamy duże napięcie w stawie i obawiamy się jego nadwyrężenia, orteza taka pomoże nam ograniczyć ryzyko kontuzji poprawiając stabilizację i wzmacniając staw skokowy.

Jaki stabilizator stawu skokowego jest najlepszy?


Wybór stabilizatora powinien być również podyktowany indywidualnymi potrzebami pacjenta. Nie każdy produkt będzie odpowiedni dla każdego klienta. Musimy wziąć pod uwagę zarówno to w jaki sposób i gdzie chcemy ją nosić, a także jakiego rodzaju i jak zaawansowane jest nasze schorzenie.Pamiętać należy że stabilizator stawu skokowego nie jest używamy jedynie przy skręceniach kostki.

Najlepiej jest skonsultować wybór ortez - stabilizatora ortopedycznego ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą. Wskaże on najlepsze rozwiązania dostosowane dla naszych potrzeb. Jednak nawet posiłkując się opinią lekarza, warto jest samemu przetestować stabilizator stawu skokowego w warunkach, jakich będziemy go użytkować. Bardzo istotne przy wyborze sprzętu ortopedycznego jest również branie pod uwagę cech fizycznych pacjenta (np. jego wagi), a także częstotliwości wykorzystywania. W przypadku przeznaczenia do ciągłej eksploatacji konieczny będzie wybór mocniejszej ortezy stawu skokowego, która będzie odporniejsza na uszkodzenie. Jeśli zależy nam na wsparciu i stabilizacji podczas uprawiania sportu, musimy pomyśleć o stabilizatorze, który zapewni nam odpowiednie usztywnienie, ale jednocześnie nie będzie ograniczać ruchu.

Źle dobrany stabilizator stawu skokowego nie będzie spełniać swojego zadania, dlatego konieczne jest branie pod uwagę szeregu czynników przy jej wyborze. Zbyt ciasna orteza kostki może powodować niedokrwienie, obrzęki, a nawet zapalenie żył. Nieprawidłowo dobrany stabilizator stawu skokowego może również powodować uszkodzenie stawu i tkanek go otaczających. W przypadku wątpliwości dobrze jest skonsultować się z lekarzem lub specjalistami w obsługi konkretnego sklepu z ortezami. Wszystkich klientów którzy chcą dokonać trafnego wyboru stabilizatora stawu skokowego zapraszamy do zakupów w naszym medyczny sklepie internetowym.

Sprawdź pełną ofertę stabilizatorów stawu skokowego

pixel