Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kurkuma roślina silniejsza niż leki

2019-02-18
Kurkuma roślina silniejsza niż leki

Kurkuma słynie ze swoich właściwości cytotoksycznych, czyli działa toksycznie na komórki rakowe. Najnowsze badania pokazują, że kurkumina (składnik kurkumy) nie dość, że niszczy komórki nowotworowe, to "wysyła" sygnał, który rozpoczyna proces samotrawienia się raka - rak walczy sam ze sobą!.


Kurkuma i jej właściwości lecznicze

Kurkuma - ekstrakt kłączy ostryżu - rośliny z rodziny imbirowatych, rosnącej w Azji. Jest składnikiem innych przypraw, np. curry.

Kurkuma jest przyprawą posiadającą liczne korzystne dla organizmu własności. Obniża poziom cholesterolu i glukozy, działa przeciw-nowotworowo, łagodzi niestrawność żołądka.

Inne wyniki badań mówią, iż może ona chronić przed rakiem skóry - czerniakiem. Potwierdzają to naukowcy z uniwersytetu w Bangkoku.
Odkryli oni również, że kurkumina (substancja czynna zawarta w przyprawie) regeneruje uszkodzone tkanki wątroby. Od dawna wiadomo, że intensywnie żółty proszek to jeden z najzdrowszych produktów spożywczych. Kurkuma działa przeciwzapalnie, niszczy bakterie i wirusy, opóźnia starzenie się organizmu i wzmacnia odporność.

Najlepiej wprowadzić kurkumę do codziennej diety. Podobno ludzie spożywający 1/4 łyżeczki kurkumy dziennie aż 8 razy rzadziej chorują na raka płuc, 5 razy rzadziej na raka piersi i 10 razy rzadziej na raka nerki.

Przyprawę można wykorzystywać na wiele sposobów: jako dodatek do ryżu, rosołu, a nawet placka drożdżowego (poprawia kolor), jako curry do dań z kurczakiem i wielu innych.

Kurkuma z aloesem to skuteczny sposób na alergię

Jak co roku w kwietniu pylą m.in. brzoza, wierzba, topola. Szybką ulgę przy  katarze alergicznym przyniesie parówka z eukaliptusem, a pasta z miodu i kurkumy stosowania regularnie zmniejszy wrażliwość na pyłki.

Do 0,5 l wrzącej wody dodaj 2-3 krople olejku eukaliptusowego, nakryj głowę ręcznikiem.Nachylona nad garnkiem oddychaj przez 5 minut. Powtarzaj raz dziennie, gdy trudno ci się oddycha.

Zmieszaj po łyżce kurkumy i miodu. Jedną łyżkę zażywaj codziennie rano na pusty żołądek, drugą około południa - przez cały okres pylenia.


Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel