Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Malleo Tristep - Kompletna orteza stawu skokowego!

2019-09-11
Malleo Tristep - Kompletna orteza stawu skokowego!1/4 Jedną czwartą wszystkich urazów sportowych stanowią skręcenia kostki. Często pojawiają się one również podczas aktywności rekreacyjnej i czynnościach dnia codziennego.

Jakie są statystyki urazów stawu skokowego?Średnio co godzinę występuje uraz stawu skokowego w Polsce. Dziennie odnotowuje się jeden przypadek na 10,000 osób. 85% urazów kostki dotyczy uszkodzeń więzadeł przedziału bocznego a 15-20% urazów sportowych dotyczy uszkodzeń kostki. 30% Pacjentów doznaje ponownego urazu kostki w przeciągu 3 lat. 75% sportowców ulega ponownej kontuzji w przeciągu 3 lat. 50% pacjentów nadal odczuwa ból w okolicy urazu przez kolejne 6 miesięcy.

Krok po kroku wrócisz ponownie do akcjiSzybki powrót do aktywnego życia - jest często najważniejszym celem dla pacjentów po urazie kostki. To dlatego technicy ortopedzi, lekarze i fizjoterapeuci połączyli swoje doświadczenia w stworzeniu nowego Malleo TriStep.
Malleo TriStep jest wielofunkcyjną ortezą stawu skokowego, czyli może być dostosowana do różnych etapów leczenia. Przy konsultacji z lekarzem, pacjent może stopniowo zmniejszać siłę stabilizacji ortezy, zwiększając tym samym mobilność stopy.

Orteza stawu skokowego Malleo Tristep i jej zastosowanieMalleo TriStep zabezpiecza więzadła stawu skokowego w każdej fazie leczenia. Pomimo wielu funkcji. Orteza Malleo TriStep jest łatwa w obsłudze dla Fizjoterapeuty i Pacjenta. Zakładanie ortezy trwa zwykle mniej niż minutę, czyli tyle, ile zajęłoby zaopatrzenie kostki w stabilizator z mniejszą ilością funkcji. To znacznie oszczędza czas.


 1. Ostre urazy stawu skokowego.
 2. Ostra i przewlekła niestabilność kompleksu torebkowo-więzadłowego.
 3. Choroby zapalne stawu Dolegliwości zwyrodnieniowe stawu skokowego.
 4. Rehabilitacja po operacji stawu skokowego.Malleo Tristep Orteza Stawu Skokowego 3 w 1
III Fazy leczenia urazu stawu skokowego ortezą Malleo tristepFaza I: Stan zapalny Do 3 dnia (max. do 14 dnia) Podczas fazy I, stopa zostaje unieruchomiona, sprzyjając zmniejszeniu się stanu zapalnego i obrzęku. Pacjent nosi ortezę z wszystkimi elementami. Łuska podeszwowa i taśma stabilizująutrzymują stopę w pozycji neutralnej 90° stopni (kąt prosty) z lekką rotacją zewnętrzną, co powoduje, iż końce więzadeł przylegają blisko do siebie. Pacjent powinien poruszać stopą tylko w zakresie nie powodującym bólu i stosować opcjonalnie kule łokciowe. Podczas tego etapu niezbędne jest, aby pacjent używał łuskę podeszwową zarówno w dzień jak i w nocy. Malleo TriStep można nosić w obuwiu na płaskiej podeszwie, najlepiej sznurowanego, którego szerokość można dostosować do ortezy.

Faza II: Proliferacja tkanek (rozrost - zwiększenie liczby komórek) Dzień 4 do 28 Celem II fazy leczenia, jest zwiększenie ruchomości stawu skokowego pod kontrolowanym obciążeniem. Pacjent nadal używa taśmy stabilizującej zarówno w dzień, jak i w nocy. Poprawia to stabilizację mięśniową stawu skokowego i powoduje zmniejszenie obrzęku. Pacjent w ciągu dnia usuwa łuskę podeszwową, aby umożliwić zwiększenie ruchomości w stopie. Jednak łuska powinna być nadal zakładana w nocy, aby zapobiec ustawieniu się stopy do wewnątrz, szczególnie gdy pacjent leży na plecach.

Faza III: Odbudowa tkanek Po 29 dniu Usuwając wszystkie elementy stabilizujące, pacjent może używać ortezę w ostatniej fazie leczenia. Dla bezpieczeństwa, taśmę stabilizującą zaleca się stosować, na przykład podczas aktywności sportowej, natomiast łuskę podeszwową można zakładać w nocy. Pacjent może osiągnąć optymalną stabilizację stawu skokowego, kontynuować zwiększanie ruchomości, koordynacji i siły mięśniowej z przygotowanym programem ćwiczeń. Pacjent może nadal kontynuować noszenie ortezy po okresie rehabilitacji, w szczególności podczas uprawiania sportu.


Kup Teraz ☛ Ortezę Malleo Tristep