Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Maseczki - patent na wieczną młodość!

2020-06-04
Maseczki - patent na wieczną młodość!

Kosztowne kosmetyki o skomplikowanej recepturze, są w stanie uczynić pięknością prawie każdą kobiet. Jednak nie mniejszy efekt posiadają zwykłe warzywa. Spróbujcie, a na pewno się nie zawiedziecie.

Wybierając te albo inne warzywa do celów kosmetycznych, trzeba pamiętać że tłusta skora potrzebuje masek oczyszczających, a sucha i normalna wymaga nawilżania.

Maseczki ziemniaczane

Żeby przygotować ten środek kosmetyczny, trzeba wziąć 1 ziemniak ugotowany w mundurku, oczyścić go ze skórki, przygotować z niego puree i połączyć z 1 łyżeczką gorącego mleka. Papkę nanosić na skórę twarzy w ciepłej postaci. Po 10 minutach zmyć najpierw gorącą, a następnie zimną wodą. W ten sposób pozbędziecie się oznak zmęczenia i wygładzicie zmarszczki.

Dla starzejącej się skóry specjaliści polecają maskę z 1 ugotowanego ziemniaka, roztartego i rozcieńczonego sokiem z połówki cytryny. Otrzymaną masę nanieść na twarz i szyję. Następnie twarz przykryć ręcznikiem i potrzymać przez 30 minut. Maskę należy zmywać zimną wodą.

Maseczka marchwiowa

Surową marchewkę zetrzeć na drobnej tarce, wymieszać z 1 surowym żółtkiem, dodać po 1 łyżeczce oleju roślinnego i mąki owsianej. Całość dokładnie wymieszać, nanieść na twarz i szyję. Po 15-20 minutach zmyć chłodną wodą. Maska ta jest szczególnie pożyteczna przy tłustej, trądzikowej skórze. Pomaga też zachować opaleniznę.

Maski z pomidorów

Do oczyszczonego  i rozgniecionego pomidora dodać 2 łyżeczki otrębów pszennych, wymieszać, nanieść na twarz i szyję na 2--30 minut. Zmyć ciepłą wodą. To wspaniały środek dla tłustej skóry z rozszerzonymi porami. Twarz warto też przecierać sokiem pomidorowym i zostawić do utworzenia się błony, do całkowitego wyschnięcia. Potem umyć się chłodną wodą.

Maseczka z buraczka

Policzki i szyję przetrzeć kawałkiem surowego buraczka, następnie nanieść na skórę cienką warstwę dowolnego kremu. Po 10 minutach krem usunąć. Ten zabieg poprawia stan cery.

Maska z kapusty kiszonej

100 g kapusty kiszonej rozłożyć na twarzy równomierną warstwą. Pilnować, żeby sok nie dostał się do oczu. Zmyć po 10 minutach, Kapusta kiszona wyśmienicie zwęża pory. Maskę należy zdjąć z twarzy za pomocą wilgotnej serwetki.

Maseczka ogórkowa

Niezwykle nawilża i wybiela skórę twarzy. Nieważne, czy ogórek jest z własnej grządki, czy ze sklepu - każdy działa tak samo dobrze. Zetrzeć ogórek na tarce, wymieszać z białkiem i nanieść na twarz na 15-20 minut. Następnie umyć się chłodną wodą.

Maseczka z kabaczka

Jest bardzo odżywcza i szybko przywraca aktywność zmęczonej skórze. Pokrojone w cienkie paski kabaczki położyć na 20 minut na twarz. Żeby warzywa nie spadały, można je przykryć namoczoną w wodzie gazą. Następnie umyć się mlekiem, rozcieńczonym chłodną wodą.