Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Na czym polega rehabilitacja mięśni Kegla u mężczyzn?

2019-03-01
Na czym polega rehabilitacja mięśni Kegla u mężczyzn?

Rehabilitacja mięśni Kegla u mężczyzn powinna zaczynać się od lokalizacji i uaktywnienia mięśni dna miednicy mniejszej. Najlepszym sposobem znalezienia mięśni Kegla u mężczyzn jest zaciśnięcie mięśni wokół odbytu, tak jakby wstrzymywało się wiatry. Mięśnie dna miednicy automatycznie skurczą się przy tej czynności. Powinien także być odczuwalny wyraźny ucisk i pewne uniesienie prącia. Po zlokalizowaniu mięśni dna miednicy należy je systematycznie ćwiczyć w celu wzmocnienia.

Ćwiczymy mięśnie Kegla Panowie


Na początku należy skurczyć mięśnie, liczyć do 7 i puszczać. Odpocząć kilka sekund i ponowić skurcz do około 10 razy lub do wystąpienia zmęczenia. W miarę wzmacniania się mięśni należy zwiększać ilość powtórzeń. Drugim ćwiczeniem jest szybkie kurczenie w krótkich odstępach. Ściśnij i puść dziesięć razy. Przez całe ćwiczenie należy oddychać normalnie. Mięśnie muszą być całkowicie rozluźniane i zrelaksowane.

Rehabilitacja mięśni Kegla (mięśni dna miednicy mniejszej)

Po codziennym wykonywaniu około 30-40 powtórzeń w ciągu 3-4 miesięcy powinna nastąpić wyraźna poprawa. Warto w tym miejscu dodać informację, że na rynku medycznym pojawiły się specjalistyczne elektrostymulatory do wspomagania gimnastyki mięśni dna miednicy dla mężczyzn.Taki specjalny elektrostymulator nerwowo-mięśniowy, wysyła za pomocą zainstalowanej sondy impuls elektryczny bezpośrednio do włókien mięśniowych, dając sygnał do skurczu mięśni dna miednicy mniejszej - Kegla, które są odpowiedzialne za trzymanie moczu oraz funkcje płciowe. Dlatego obecnie elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa jest ważnym czynnikiem w procesie rehabilitacji mięśni Kegla i leczeniu nietrzymania moczu i kału (Inkontynencja).

 Zobacz pełną gamę elektrostymulatorów mięśni Kegla>>>

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel