Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Neurexa line - orteza neurologiczna do zadań specjalnych

2019-06-06
Neurexa line - orteza neurologiczna do zadań specjalnychNeurexa Line to nowa linia produktów, przeznaczonych do leczenia chorych po udarze mózgu. Produkty te zostały opracowane w ścisłej współpracy z lekarzami i fizjoterapeutami, aby zapewnić optymalną funkcjonalność wraz z wysokim komfortem noszenia.
Linia Neurexa jest funkcjonalnym narzędziem w procesie rehabilitacji zadaniem wszystkich produktów jest wspomaganie codziennej aktywności. Głównym celem w rehabilitacji neurologicznej jest reintegracja pacjentów w swoich środowiskach społecznych i zawodowych. Ogólne informacje na temat udaru mózgu Udar może być zdefiniowany jako brak dopływu krwi do mózgu, powodujący martwicę neuronów, która doprowadza do zaburzeń funkcji mózgu. Zazwyczaj udar jest zdiagnozowany wówczas, kiedy zaburzenia czuciowe lub ruchowe utrzymują się dłużej niż 24 godziny. Badania wykazały, iż trzy miesiące po ostrej fazie udaru, jedna czwarta wszystkich pacjentów pozostaje w pozycji siedzącej na wózku inwalidzkim, dwie trzecie pacjentów przejawia bardzo powolny i niestabilny chód, a jedna trzecia pacjentów cierpi z powodu niemal całkowitej utraty w funkcjonowaniu kończyny górnej.


Genu Neurexa - orteza na kolano neurologiczne

Orteza Genu Neurexa jest zalecana m.in. na niedowład kończyny dolnej skutkujący przeprostem w stawie kolanowym, na przykład po udarze mózgu, dyskopatii lędźwiowej, uszkodzeniu nerwów obwodowych, itp.
Orteza Genu Neurexa stabilizuje staw kolanowy oraz rzepkę, zapobiega przeprostowi kolana oraz zabezpiecza niestabilność więzadeł pobocznych kolana. Wszystkie komponenty ortezy są połączone razem; dwie aluminiowe szyny z regulacją zakresu ruchu i nieelastyczne, skrzyżowane paski w dole podkolanowym, dają wraz z dużą powierzchnią materiału pewną stabilizację stawu kolanowego. Orteza wpływa pozytywnie na propriocepcję wspomagając tym samym układ czuciowy.
Cechy ortezy: 3-punktowe, klasyczne wsparcie kolana, dzięki skrzyżowanym, nieelastycznym paskom w dole podkolanowym oraz blokadą szyn. Ograniczenie zakresu ruchu zgięcia i wyprostu w odstępach Taśmy Velcro z obu stron ortezy Orteza wykonana jest z materiału regulującego temperaturę przy skórze Outlast, który umożliwia całodobowe użytkowanie produktu. Wysoki komfort użytkowania Model otwarty ułatwia zakładanie i zdejmowanie, co wpływa na łatwe stosowanie przez terapeutę i użytkownika. Produkt można prać w pralce (bez szyn) w temperaturze 40 C (104 F). Użytkownik kontroluje kolano podczas treningów ruchowych; takich jak nauka chodu, zmiana pozycji ciała z krzesła na łóżko, z krzesła do toalety itp. Genu Neurexa zapewnia również użytkownikowi dużą ulgę w bólu, korygując prawidłowe ustawienie rzepki, ograniczając przeprost kolana oraz zapobiegając mimowolnym ruchom w stawie kolanowym.Manu Neurexa Plus - orteza na niedowład dłoni

Orteza Manu Neurexa Plus jest stosowana na niedowład przedramienia skutkujący osłabieniem nadgarstka, na przykład po udarze mózgu, dyskopatii odcinka szyjnego kręgosłupa, uszkodzeniu splotu szyjnego, uszkodzeniu nerwów obwodowych. Orteza może być zastosowana w porażeniach wiotkich oraz umiarkowanej lub łagodnej spastyce nadgarstka / ręki.
Orteza Manu Neurexa Plus  wspiera nadgarstek w funkcjonalnej / spoczynkowej pozycji. Orteza zmniejsza ból, a jej odpowiednia długość ułatwia trening ruchowy nadgarstka. Nadgarstek jest chroniony przed uderzeniami podczas jazdy wózkiem inwalidzkim, zmianą pozycji między wózkiem a łóżkiem, toaletą lub podczas ćwiczeń chodu. Orteza wpływa pozytywnie na propriocepcję, wspomagając tym samym układ czuciowy.
Cechy ortezy: Termoplastyczna szyna po stronie dłoniowej ukształtowana anatomicznie, zapewnia prawidłową pozycję dłoni. Dwie fiszbiny spiralne od strony grzbietowej, zapewniają dodatkową stabilizację oraz stymulują mięśnie nadgarstka. Orteza wykonana jest z materiału regulującego temperaturę przy skórze Outlast, który umożliwia całodobowe użytkowanie produktu. Model otwarty ułatwia zakładanie i zdejmowanie, co wpływa na łatwe stosowanie przez terapeutę i użytkownika. Szerokie zapięcia Velcro ułatwiają zapinanie ortezy oraz dodatkowa taśma owijana wokół nadgarstka wpływa na zwiększenie stabilizacji. Produkt można prać w pralce (bez szyny) w temperaturze 40 C (104 F)

Omo Neurexa Plus - orteza na niedowład ramienia

Orteza Omo Neurexa Plus jest zalecana na  ból i uszkodzenia stawu ramiennego (w tym podwichnięcia) na przykład po udarze mózgu, dyskopatii odcinka szyjnego kręgosłupa oraz uszkodzeniu nerwów obwodowych.
Orteza Omo Neurexa Plus odciąża staw ramienny oraz powoduje recentralizację głowy kości ramiennej w panewce. Działanie to, umożliwia pacjentowi przywrócić prawidłową postawę ciała z zachowaniem równowagi, a tym samym zwiększa kontrolę sensomotoryczną. Użytkownik ma możliwość lepszej koncentracji podczas nauki chodu, zamiast martwić się o uszkodzoną kończynę górną. W ortezie Omo Neurexa ramię dodatkowo ustawione jest w rotacji zewnętrznej, co przeciwdziała w utrwalaniu się typowego wzorca spastycznego, który ustawia ramię w rotacji wewnętrznej ze zgięciem w stawie łokciowym. Dzięki dodatkowej, silikonowej pelocie z miękkimi wypustkami, można opcjonalnie stymulować konkretne, osłabione mięśnie w okolicy łopatki. Działania te znacznie uśmierzają ból oraz wpływają na zmniejszenie stopnia podwichnięcia barku. Orteza ma również duży wpływ na propriocepcję, co pozytywnie oddziałuje na układ sensomotoryczny pacjenta.
Cechy ortezy: Znaczna powierzchnia ortezy wpływa na propriocepcję, co pozytywnie oddziałuje na układ sensomotoryczny pacjenta. Brak konieczności ściągania ortezy podczas rehabilitacji pacjenta Orteza wykonana jest z materiału regulującego temperaturę przy skórze Outlast, który umożliwia całodobowe użytkowanie produktu. Wysoki komfort użytkowania. Miękkie krawędzie materiału przeciwdziałają uciskom i otarciom skóry. Różne kolory zapięcia nitów, ułatwiają prawidłowe zakładanie ortezy Dodatkowa, silikonowa pelota stymuluje osłabione mięśnie. Produkt można prać w pralce w temperaturze 40 C (104 F)


Malleo NeurexaPro - orteza na niedowład stopy

Orteza Malleo NeurexaPro jest stosowana przy osłabieniu zgięcia grzbietowego stopy, wraz z utrwaloną supinacją, wynikającą z długotrwałej spastyki, na przykład po przebytym udarze lub urazowym uszkodzeniu mózgu, w wyniku stwardnienia rozsianego, zaburzeń nerwowo-mięśniowych lub porażeniu nerwu strzałkowego.
Działanie i cechy ortezy: Orteza Malleo NeurexaPro, jest termoplastyczną ortezą na stopę, do leczenia pacjentów z utrwaloną supinacją stopy i / lub z wczesną lub długotrwałą spastyką. Specjalne ustawienie pasków Velcro, wraz z dodatkową, elastyczną taśmą, koryguje ustawienie stopy w pronacji, nawet przy wzmożonym napięciu niższych partii mięśni nóg. Konstrukcja ortezy umożliwia używanie jej zarówno w dzień, jak i w nocy. Elastyczna taśma poddaje się naciskom przy atakach spastyki, jak i w momencie rozluźnienia, utrzymując stopę w pozycji neutralnej. Szczególną cechą ortezy jest fakt, że można jej używać bez obuwia. Jednakże orteza nie powinna być noszona na bosą stopę.

Poniżej znajdziesz wszystkie ortezy z linii Neurexa

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixel