Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ożywcza siła zsiadłego mleka

2019-07-27
Ożywcza siła zsiadłego mleka "Pij kwaśne mleko a będziesz zdrowy" - mawiano tak jeszcze w starożytnych Indiach. Podczas zakwaszania białko mleczne rozpada się na drobne części składowe - aminokwasy. Są one znacznie lżej i szybciej wchłaniane przez organizm (np. zsiadłe mleko, jogurt, kefir czy maślanka) są trawione przez organizm zaledwie w ciągu godziny).

Dlatego fermentowane produkty mleczne są dobre nawet dla alergików. Oprócz tego fermentowane produkty mleczne zawierają kwas mlekowy, który wzmacnia sekrecję żołądkową i perystaltykę jelit, poprawia przemianę materii, a także nie pozwala rozmnażać się wielu drobnoustrojom. Jednak najwartościowszą zaletą fermentowanych produktów mlecznych - jest ich zdolność przyśpieszania wzrostu pożytecznej mikroflory jelit.

Zsiadłe mleko to najlepszy probiotyki dla Ciebie!

Znanych jest dziś około 500 rodzajów bakterii, żyjących w naszych jelitach (a w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Jedne z nich pomagają organizmowi trawić pożywienie, dokonywać syntezy witamin (z grupy B i K), niszczyć chorobotwórcze drobnoustroje. Tymczasem inne produkują toksyny i wywołują procesy gnilne w jelitach. Jeżeli człowiek jest zdrowy, to ich stosunek wzajemny się równoważy.
Gdy tylko bakterii gnilnych przybywa, to bilans mikroflory zastaje zakłócony i zaczyna się dysbakterioza, która prowadzi do zaburzenia ochronnych sił organizmu. Robimy się bezsilni wobec najprostszych infekcji. Gwałtownemu wzrostowi bakterii gnilnych sprzyjają zły stan środowiska stresy, przyjmowanie chemicznych lekarstw (antybiotyków, hormonów, preparatów przeciwnowotworowych).


Jogurt na dzień dobry ➤ Zdrowie na dobranoc

Dlatego jeżeli zaczynacie swój poranek od zsiadłego mleka bądź jogurtu i z jogurtem kończycie dzień, to wiedzcie, że robicie dużo dobrego dla własnego zdrowia. Udowodnione jest, że właśnie w podłożu jogurtów pożyteczne dla naszego organizmu bakterie czują się najlepiej  i rozmnażają się szczególnie aktywnie.

Przed zastosowaniem należy za każdym razem zasięgnąć konsultacji lekarza rodzinnego lub prowadzącego nasze leczenie.