Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pajączki kontra żylaki, czyli jak leczyć choroby układu żylnego?

2017-08-31
Pajączki kontra żylaki, czyli jak leczyć choroby układu żylnego?Chroniczna niewydolność żył. Choroby układu żylnego stają się coraz większym problemem. Nieleczone mogą doprowadzić do bardzo poważnych zagrożeń dla zdrowia. Niewinne pajączki na nogach mogą wyglądać całkiem błacho i niepozornie, jednak podobnie jak żylaki wymagają kuracji i profilaktyki. Wszystko po to, aby nie dopuścić do powstania przewlekłej niewydolności żylnej.

Co to są pajączki na nogach?

Pajączki na nogach traktowane są przez wiele osób jako defekt estetyczny. Skóra, na której się pojawiły, wygląda nieładnie i odciąga uwagę od innych części ciała. Okazuje się jednak, że dużo większy problem stanowią zaburzenia układu żylnego, o których świadczą pajączki. Warto zaznaczyć, że z tym problemem borykają się nie tylko panie - coraz częściej dotyka on również mężczyzn.

Skąd biorą się pajączki na nogach?

Pajączki częściej mają osoby, których krewni już doświadczyli tego problemu. Warto jednak zaznaczyć, że duży wpływ na ich powstawanie ma również tryb życia. Siedzenie za biurkiem, noszenie butów na wysokim obcasie czy brak ruchu to główni winowajcy. Gdy zauważymy pierwsze symptomy, warto działać sprawnie.

Jak leczyć pajączki ?

Gdy pojawią się pajączki, najlepiej szybko podjąć zdecydowane kroki. Osoby palące powinny poważnie zastanowić się nad zerwaniem z nałogiem. Należy zwiększyć aktywność fizyczną i wzbogacić dietę o potrzebne mikroelementy. Warto zaopatrzyć się również w specjalne podkolanówki kompresyjne czy pończochy uciskowe. Łagodzą one początkowe objawy niewydolności żylnej oraz usuwają uczucie zmęczenia nóg.

Żylaki - co warto o nich wiedzieć?

Żylaki kończyn dolnych to widoczne rozszerzenie żył na danym odcinku układu powierzchniowego skóry. Są one jednym z najbardziej popularnych schorzeń obecnych czasów. Wszystko przez tak powszechny siedzący tryb życia i ograniczoną ilość ruchu. Podobnie jak pajączki, żylaki wymagają leczenia.

Przyczyny powstawania żylaków na nogach.

Żylaki dzielą się na pierwotne i wtórne. Te pierwsze rozwijają się samoistnie. Duże znaczenie mają tu skłonności genetyczne, jednak tryb życia odgrywa w tym przypadku również dużą rolę. Żylaki wtórne powstają z kolei w skutek przebytych stanów chorobowych powodujących zastój krwi w układzie żylnym. Można wśród nich wymienić na przykład zapalenie żył głębokich.

Jak leczyć żylaki?

W przypadku pojawienia się żylaków należy udać się do lekarza. To on zaleci odpowiednie lekarstwa i udzieli odpowiednich zaleceń. W każdym przypadku warto jednak wprowadzić do swojego życia regularną aktywność fizyczną i zdrową dietę. Pomocne mogą się również okazać specjalne rajstopy, pończochy czy skarpetki przeciw-żylakowe. Jeśli problemem jest dla nas kwestia estetyki, warto zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegu skleroterapii. Za pomocą igły wstrzykiwany jest w zmienione chorobowo miejsce specjalny preparat, który powoduje jej powolne włóknienie.

I dlaczego to takie ważne ?

W przypadku pojawienia się żylaków lub pajączków należy działać od razu. Wszystko dlatego, że nieleczone mogą prowadzić do przewlekłej niewydolności żylnej. Stan ten wynika z zastoju krwi w żyłach. Najlepiej obserwować swoje ciało i nie lekceważyć nawet niewinnie wyglądającego zmęczenia nóg. Lepiej zapobiegać niż leczyć zwłaszcza, że na rynku dostępnych jest wiele produktów wspomagających profilaktykę układu żylnego.Kup ☛ Wyroby przeciwżylakowe
pixel