Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poduszka na dobry sen

2017-05-25
Poduszka na dobry senNajwyższy komfort spania zwłaszcza po ciężkim dniu utożsamiany jest niemal z wybawieniem. Potrzebę przyjemnego relaksu nosi w sobie każdy z nas, nie każdy jednak jest w stanie sprostać realizacji własnych marzeń o wygodzie i najwyższym poziomie odpoczynku. Przekonaj się jednak że można i nie trzeba wcale tak wiele, by wznieść się na wyżyny relaksu. Wystarczy poznać akcesoria niezbędne do zapewnienia komfortu o którym marzymy.Poduszka ortopedyczna jest dla każdego

Na początku warto zdementować mit, że wskazaniem do korzystania z poduszki ortopedycznej nie jest w żadnym wypadku wiek ani diagnoza lekarska, tylko Twoja świadomość i profilaktyka. Oczywiste pozostaje to, że każdy zasługuje na odpoczynek najwyższych lotów. Warto wybierać więc tego rodzaju produkty, które pozwolą wreszcie przyjemnie się wyspać. Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna do spania  sprzyja uniknięciu problemów napięć mięśni karku związanych ze stresem, oraz korzystnie wpływa na zminimalizowanie dolegliwości związanych z bólami w odcinku szyjnym kręgosłupa. Równomierne rozkładanie się ciężaru ciała na specjalnie wyprofilowanej poduszce sprawi, że nasz nocny odpoczynek zyska nie tylko nowy, jakościowy wymiar, ale korzystnie wpłynie także na nasze zdrowie.

Poduszka poduszce nierówna

Różnorodne formy wypełnienia, materiały zastosowane do zewnętrznej obróbki poduszki, wreszcie – jakość i staranność wykonania oraz główne jej przeznaczenie. To wszystko sprawia, że wybór poduszek dostępnych obecnie jest naprawdę duży. I jak wybrać z dostępnego asortymentu najlepszy produkt?

Poduszka do spania na brzuchu


Jeśli śpisz na brzuchu, to pamiętaj że możesz dobrać odpowiedni model poduszki dedykowany specjalnie dla osób śpiących w tej pozycji.Używanie takiej poduszki przynosi wiele korzyści nie tylko podczas snu, ale daję efekt na cały dzień, poniżej przedstawiamy tylko kilka z nich:
  • Zdecydowanie większa jakość snu.
  • Likwidowanie uciążliwych bólów karku, głowy i szyi.
  • Wysoka ochrona przed postępującymi schorzeniami kręgosłupa.
  • Obniżenie poziomu stresu.
Zwróć uwagę że wszystko to może stać się rzeczywistością, a będzie głównie zasługą ergonomicznie dobranej poduszki , z przeznaczeniem do spania w wybranej przez Ciebie pozycji.

Przyjmuje się, że spanie na brzuchu bardzo obciąża kręgosłup i nie jest zalecane przez specjalistów. Korzystając jednak z wyspecjalizowanej poduszki stworzonej najczęściej z bardzo gęstej pianki z dużą sprężystością można mieć pewność, że nieustannie dbamy o dobrą kondycję naszego kręgosłupa.

Poduszka ergonomiczna do spania na plecachOdpowiednio miękka, zdecydowanie lepiej dopasowana do lordozy szyjnej,  oraz wyposażona w dodatkowe wcięcie w profilowaniu. Taka właśnie poduszka polecana jest wszystkim tym, którzy najefektywniej odpoczywają i najszybciej zasypiają, kładąc się na plecach. Właściwie dobrana poduszka sprawi, że pozycja naszej głowy znajdować się będzie na niezmiennym, odpowiednim miejscu, a odcinek szyjny kręgosłupa nie będzie niezdrowo wypchnięty ku górze. Wśród polecanych modeli poduszek znajdują się te średnio twarde, gdyż to właśnie one nie ulegają zbyt szybkiemu i niefunkcjonalnemu odkształcaniu się.

Spanie na boku też jest wygodne.


Amatorom klasycznej pozycji nocnego odpoczynku z pewnością spodoba się tradycyjna poduszka do spania na boku i plecach. Wygodnie wyprofilowana zapewni maksymalną dawkę odpoczynku dla całego ciała - z kręgosłupem w roli głównej. Bo to on właśnie, jako codzienna dźwignia ludzkiej atrakcyjności, zapewnia możliwość zachowania prostej i zdrowej sylwetki na dłużej.

33 % życia zdrowo przespane

Badania pokazują, że około 1/3 życia spędzamy śpiąc. Mając tę świadomość właśnie dobrze podjąć mądrą decyzję i zadbać o to, by nie tylko spać na odpowiednim materacu wysokiej jakości, ale również by relaksować się na właściwie dobranej poduszce. Zdrowie i bezpieczeństwo dla naszego kręgosłupa to priorytet, który pozwoli nam cieszyć się dobrą kondycją naprawdę długo. Warto o siebie dbać – codziennie. Życie bez odczuwania większego bólu to najprawdziwsza przyjemność. Czerpmy więc z niego pełnymi garściami!

Wszystkie poduszki ortopedyczne godne uwagi znajdziesz w naszym sklepie!

Polecane

pixel