Porady zdrowotne babci Krysi cz.1
Winogrona chronią przed zawałem, miażdżycą i osteoporozą, usuwają toksyczne związki z organizmu. I wzmacniają naszą odporność, a o to warto zadbać przed sezonem jesiennym. Proponujemy kurację sokiem z winogron. Inne owoce sezonowe, aronie, mogą pomóc przy dolegliwościach wątroby i trzustki. Radzimy też jak wykonań opracowany przez naukowców prosty " test krakersa", który pomoże wykryć, czy grozi ci cukrzyca.
Test krakersa to nowy sposób opracowany przez naukowców
- Przepłucz usta wodą. Kawałek słonego krakersa gryz jak najdłużej. Na zegarku z sekundnikiem sprawdź, kiedy ciastko zmienia smak na słodki.
- Jeśli słodki smak poczujesz po 15 sekundach to sygnał, że twój organizm produkuje dużo amylazy - enzymu rozkładającego cukry. Czyli raczej dobrze radzi sobie z ewentualnymi nadwyżkami.
- Gdy smak krakersa zmienia się po ok.30 s. (albo wcale), oznacza to, że amylazy jest mało i organizm może mieć problem z trawieniem cukrów. To znak, że jesteś bardziej narażony na cukrzycę.
Jak lepiej przyswajać B12?
Jeśli jesz produkty z witaminą B12, a mimo to masz jej za mało, możliwe że jej wchłanianie jest zbyt słabe przez niedobory żelaza, wapnia i witaminy B6.
Źródłem żelaza są: orzechy, kasza gryczana i jaglana. Wapnia : twaróg, zaś wit. B6: kapusta, groszek, pestki dyni i słonecznika. Jedz te produkty razem z tymi obfitującymi w B12, by polepszyć jej wchłanianie.
Sposoby na opuchliznę
W przypadku uderzenia trzeba działać od razu. Oto proste sposoby, które zmniejszą krwawienie i obrzęk oraz uśmierzą ból.
- Przyłóż do guza ściereczkę namoczoną w zimnej wodzie z octem (1 szklanka, wody i 2 łyżki octu). Przez 10 minut zmieniaj okład, by ciągle był zimny. Po kilku godzinach zastosuj ciepły i wilgotny kompres.
- Zrób mocny napar z nagietka. Wymieszaj go ze schłodzonym smalcem lub wazeliną, nałóż na guz.
- Rozgnieć 3 ząbki czosnku. Wymieszaj je z łyżką oleju. Nasącz gazę i przykładaj kilka razy w ciągu dnia.
Kąpiel w liściach orzecha na infekcje
Zmniejsza potliwość, łagodzi skórne stany zapalne i pomaga pozbyć się zakażenia grzybiczego i bakteryjnego.
Dodatkowo kąpiel dzięki dużej zawartości witamina. C, wapnia, magnezu i potasu łagodzi zaczerwienienia. Maskę rób co 2-3 dni.
Składniki:
-
- 1 garść świeżych lub 3 łyżki suszonych liści orzecha włoskiego.
- 1/2 garści zielonych łupin orzecha włoskiego (jeśli robisz kąpiel poza sezonem na zielone orzechy, to możesz je pominąć, dodaj wtedy łyżkę suszonych liści lub pół garści świeżych).
Przygotowanie:
Zioła wsyp do rondelka, dolej 1 l letniej wody i gotuj 10 minut. Po ostygnięciu przecedź. Wlej odwar do wanny z ciepłą wodą (36 - 38 C) i kąp się 20 minut co drugi dzień przez 10 dni.
Borowina na sprawy kobiece
Borowina zawiera związki estrogenne wpływające na nasz układ hormonalny. Ma też właściwości ściągające, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Wspomaga odnowę uszkodzonych tkanek i zwiększenie ukrwienia skóry. Wskazana jest przy leczeniu chorób kobiecych np. w stanach zapalnych pochwy i przydatków oraz nadżerkach. Łagodzi objawy menopauzy. W domu stosuj pół kąpiele (od pasa w dół) lub nasiadówki. Rozpuść w wodzie kostkę torfową (wg instrukcji). Stosuj pół kąpiele przez 10 dni co 4-5 godzin.
Kuracja na nagniotki i modzele
Trwa dwa tygodnie, po każdym zabiegu wcieraj w stopy krem z mocznikiem. Pierwszego dnia i potem co drugi dzień mocz stopy 20 min w kwasie borowym (kwas borny) rozpuszczonym w litrze ciepłej wody. Drugiego i ósmego dnia zrób peeling (5 min) z łyżeczki sody i wody. Trzeciego i dziewiątego dnia zetrzyj naskórek pilnikiem lub tarką, po wysmarowaniu mydłem glicerynowym. Co drugi dzień (zaczynając od drugiego dnia) nakładaj maść z czosnku: zgnieć ząbek, wymieszaj z łyżką oliwy i 5-6 kroplami soku z cytryny. Załóż torebkę foliową i skarpetkę. Trzymaj przez godzinę, potem umyj stopy.