Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Proste rady żeby serce nie kołatało

2019-02-20
Proste rady żeby serce nie kołatało

Czy czasami czujesz niepokój związany z kołataniem serca? Dzisiaj przedstawiamy kilka domowych sposobów jak temu zapobiec.

Proste rady żeby serce nie kołatało

  • Rankiem nie wstawaj gwałtownie z łóżka. Pooddychaj w nim spokojnie, licząc do 50. Unikniesz zawrotów głowy, które budzą niepokój i powodują przyspieszenie rytmu serca.

  • Do śniadania wypij herbatkę z melisy zamiast kawy czy herbaty. Melisa ma działanie uspokajające. Ochronisz się przed porannym wzrostem ciśnienia, które ma wpływ na pojawienie się kołatania serca w ciągu dnia.

  • Idź na spacer. Ruch na świeżym powietrzu (nawet półgodzinny) dotlenia i wzmacnia serce (pomaga też uspokoić jego rytm).

Jak pomóc na skołatane kobiece serce?

Kołatanie to częsta dolegliwość kobiecego serca. Nie zagraża życiu, ale wywołuje strach. że dzieje się coś złego. Jak je uspokoić?

Zastosuj miksturę polecaną przez Michała Tombaka, znawcę medycyny naturalnej i ludowej. Uspokaja serce i wycisza emocje. Poniżej przedstawiam ten prosty przepis:

0,5 kg utartych na tarce cytryn ~ umyj i włóż je na 1 godzinę. do zamrażarki, aby dały się łatwo zetrzeć. Następnie wymieszaj z 0,5 l miodu, dodaj 20 zmielonych migdałów. Stosuj po łyżce 2 razy dziennie przez 1-2 miesiące.

Co jeszcze możesz zrobić?

Zażywaj po jedzeniu raz dziennie przez 2 m-ce łyżkę tranu. Zawiera dobre dla serca kwasy omega-3.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel