Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wypróbuj lecznicze igliwie

2019-08-21
Wypróbuj lecznicze igliwie

Ludowi uzdrowiciele uważają, że igliwiem można leczyć praktycznie wszystkie choroby.

Jednak najczęściej z jego pomocą leczy się choroby nerek, układu sercowo-naczyniowego, hemoroidy, skurcze. Igliwie pomaga przy odwarstwieniu siatkówki i atrofii nerwu wzrokowego, przy stwardnieniu rozsianym, wyprowadza także z organizmu radionuklidy. Ustalono, że właśnie zimą w igliwiu wielokrotnie wzrasta ilość witaminy C i B1. Widocznie nie bez powodu żuto igliwie, żeby uniknąć szkorbutu.

Ogólnie wzmacniający iglasty balsam

5 łyżek rozdrobnionego igliwia sosny (łac. Pinus), dodać po 2 łyżki rozdrobnionych owoców dzikiej róży (łac. Rosa canina) i łupin cebuli (na 1litr wody). Mieszaninę doprowadza się do wrzenia, gotuje na wolnym ogniu przez 10 minut, odstawia w termos na noc, przecedza i pije bez konkretnych dawek. Przy sercowych problemach i w okresie poudarowym balsam trzeba przyjmować z cytryną: 3-4 razy dziennie pół godziny przed jedzeniem (albo godzinę po jedzeniu przy problemach żołądkowych) i zjadać po ćwiartce cytryny. Najlepiej najpierw oczyścić ją ze skórki, rozdrobnić, a następnie, zalawszy igliwie wywarem, wypić mieszaninę jednym łykiem.

Witaminowa receptura

Igliwie umyć w ciepłej, a potem zimnej wodzie, igły rozdrobnić i włożyć do słoja, zasypując cukrem wg proporcji 4:1. W ten sposób igliwie można przechowywać do lata. Z tej masy przygotować można iglasty napój: 2 łyżki " słodkich igieł" zalać 4 szklankami zimnej, przegotowanej wody. odstawić na 3 dni, następnie przecedzić i przyjmować 1/2 szklanki 2 razy dziennie. Pijcie kursami po 3-5 dni.

Wytrawni znawcy łaźni  od dawna brali ze sobą nie tylko klasyczna miotełkę brzozową, ale też miotłę iglastą. W łaźni taka miotełka ma działanie tonizujące i wzmacniające, leczy liczne choroby dróg oddechowych, pomaga przy zapaleniu oskrzeli. Oprócz tego olejki eteryczne, zawarte w igliwiu, mają działanie uspokajające, a tzn, że pomagają przy neurastenii i histerii. Tylko nie uważajcie igliwia za antydepresant, bo to już wykracza poza jego kompetencje. I nie bójcie się iglastej miotełki - rozparzone igły wcale nie są kłujące.

Dla zmniejszenie zmęczenia

Wlejcie do butelki wodę destylowaną, dodajcie olejek eteryczny świerku ( na 100 g wody 5-6 kropel), zamknijcie ją szczelnie i wymieszajcie (powinna wyjść jednorodna ciecz). Taką tonizującą wodę rozpryskajcie w pokoju - pomoże przy przemęczeniu, ożywi, poprawi samopoczucie, ponieważ olejek eteryczny świerku jest dobrym psychostymulatorem.

Balsam na opryszczkę

Weź 1 część żywicy sosny, dodaj 2 części oleju roślinnego i wymieszaj na jednorodną masę. Zamocz wacik w tej mieszaninie i przyłóż do zaatakowanego przez opryszczkę miejsca. Wacik można przymocować plastrem i zostawić na pół godziny. Za 4 godziny można zrobić  kolejny kompres. Warto przygotować kompres z tego balsamu jak najwcześniej, dopóki opryszczka nie rozwinęła się na dobre.

Igliwie na krótkowzroczność

Rozdrobnijcie igliwie. Weź 5 łyżek takiego igliwia i zalejcie 500 ml wrzątku. Następnie ogrzewajcie na parze wodnej przez dwadzieścia minut. Pozostawcie w ciepłym miejscu na całą noc. Rano otrzymany środek trzeba przecedzić i przyjmować trzy razy dziennie po jedzeniu po jednej łyżce. Leczenie jest długotrwałe.