Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wysoka temperatura ciała a ocet jabłkowy

2020-10-27
Wysoka temperatura ciała a ocet jabłkowy

Jak już udowodniono, że wysoka temperatura ciała zabija różnego rodzaju wirusy, ale kiedy słupek rtęciowy zbliża się do liczby 40 - to jest to już niebezpieczne. W obniżaniu wysokiej temperatury, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, pomaga domowy ocet jabłkowy.


Ocet jabłkowy na gorączkę

W 1 szklance przegotowanej wody trzeba rozprowadzić 2 łyżki domowego octu jabłkowego i porządnie namoczyć w tej mieszaninie wełniane skarpetki. Następnie dokładnie je wycisnąć, włożyć dziecku/dorosłemu na gołe stopy i położyć łóżka, owinąwszy ciepłą kołdrą. Skarpetki bardzo szybko wyschną, a temperatura zacznie spadać.


Inne receptury na obniżenie temperatury z medycyny ludowej:

- Surowy ziemniak zetrzeć na tarce albo zmielić. Dodać do otrzymanej papki 1 łyżeczkę octu jabłkowego. Wyłożyć niewielką część otrzymanej papki na gazową serwetkę, przykładać do skroni i głowy.

- Wymieszać 100 ml octu jabłkowego i 200 ml przegotowanej wody, namoczyć w roztworze tampon i przetrzeć nim ciało dziecka/ dorosłego. Po upływie pewnego czasu przecieranie powtórzyć.

- Przy silnej gorączce z majaczeniem pomaga czerwona glinka z octem. Wymieszać składniki na papkę i przykładać w formie kompresów do pięt.

Ocet jabłokowy na ból głowy

Rano czasem dokucza nam nadciśnieniowy ból głowy, który nie jest już związany z wysoką gorączką. Rozpoznasz go po nieprzyjemnym ucisku na skronie i czoło. Spróbuj zastosować ocet jabłkowy - jako napój i okład na bolącą głowę.

Napój:

Do szklanki zimnej wody dodaj 2 łyżki octu jabłkowego i 1 łyżkę miodu. Wymieszaj. Pij przygotowany napój 2-3 razy dziennie. Jeśli okaże się, że trudno ci przełknąć taką miksturę, możesz zmniejszyć ilość octu jabłkowego do jednej łyżki.

Okład:

Przygotuj roztwór octu jabłkowego, dodając pół szklanki octu do 2 szklanek chłodnej wody. Wymieszaj. Namocz czystą bawełnianą chusteczkę. Połóż na czoło i skronie na 15 minut. Idealnie, gdybyś mógł / mogła poleżeć z okładem i z zamkniętymi oczami nawet 1 godzinę.