Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zadbaj o zdrowy sen

2019-02-18
Zadbaj o zdrowy sen

Bardzo ważne jest, aby pokój, w którym śpimy był czysty oraz wywietrzony. Temperatura nie powinna być za wysoka, ponieważ wówczas trudniej się usypia, jednak nie może być ona także za niska, gdyż możemy się nabawić przeziębienia.

Zadbaj o zdrowy sen - prawidłowa higiena snu

Przed położeniem się do łóżka nie należy spożywać obfitych posiłków ani przyjmować dużych ilości płynów, ponieważ może to oznaczać częste wizyty w toalecie. W pokoju, w którym śpimy powinno się znajdować jak najmniej urządzeń, gdyż zaburzają one zdrowy i spokojny sen.

Sypialnia powinna być odpowiednio zaciemniona, gdyż duże ilości światła mogą spowodować, że będzie nam trudno zasnąć. Trudności w zaśnięciu może także spowodować zbyt zbyt duża liczka kolorowych dodatków, czyli plakatów, obrazków lub kwiatów, ponieważ niepotrzebnie rozpraszają one uwagę.

Bardzo niekorzystny wpływ na zdrowy i nieprzerwany sen ma oglądanie do późna telewizji lub korzystanie z komputera,tabletu czy smartfona. Starajmy się zatem nie korzystać z urządzeń elektronicznych tuż przed snem - Koniecznie wyłącz internet (Wi-Fi).

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel