Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

2023-01-23

Miedź należy do podstawowych pierwiastków śladowych. Nieodzowna w procesie włączania żelaza w hemoglobinę. Potrzebna do tworzenia się krwinek czerwonych, wzmacnia naczynia krwionośne. Poprzez syntezę dopaminy wpływa na rozwój układu nerwowego, a poprzez syntezę kolagenu i elastyny - na regenerację tkanki łącznej. Wspomaga ochronę organizmu przed wolnymi rodnikami.

Działanie przeciwirusowe miedzi

Czy Wiesz że - wirus nie przeżywa więcej niż 4 godziny na miedzianej powierzchni. Miedź stosowana doustnie może pomóc w zapobieganiu i profilaktyce roznoszenia się wirusa. Najpopularniejszymi pokarmami zwierającymi miedź jest wątróbka cielęca lub wołowa, czekolada najlepiej gorzka czy preparat miedziany.

Miedź koloidalna zastosowanie

Wchodzi w skład hemocyjaniny, wpływa pozytywnie na błonę otaczającą komórki nerwowe, bierze udział w przesyłaniu impulsów nerwowych. Wchodzi w skład enzymu o działaniu przeciwutleniającym, zwanego dysmutazą ponadtlenkową, chroniącego błony komórkowe przed wolnymi rodnikami. Ponadto bierze udział w tworzeniu tkanki łącznej i syntezie prostaglandyn, związków zwanych hormonami miejscowymi, wpływających między innymi na czynność serca i ciśnienie tętnicze krwi.

Niedobór miedzi powoduje zaburzenia w procesach oksydacyjno - redukcyjnych, które objawiają się różnymi chorobami, jak np. anemie, ograniczenia wzrostu i płodności, zaburzenia sytemu nerwowego (migreny), choroby układu krążenia, a także osteoporoza. Niedobór miedzi może stać się przyczyną niedokrwistości, ponieważ zbyt mała ilość tego pierwiastka powoduje gorsze wchłanianie żelaza i zmniejszenie liczby czerwonych krwinek. Ponadto przypuszcza się, że powoduje uszkodzenie serca i tętnic, zaburzenia pracy systemu nerwowego, np. mrowienia, brak koncentracji. Niewystarczająca ilość miedzi obniża również ilość białych krwinek, a zatem zmniejsza odporność organizmu.

Miedź koloidalna właściwości

Ma najsilniejsze ze wszystkich koloidów właściwości grzybobójcze. Miedź jest jednym ze składników krwi ludzkiej. Aktywuje enzym niezbędny do budowy erytrocytów, przez co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego. Miedź konieczna jest do absorpcji i metabolizmu żelaza oraz odgrywa bardzo istotną rolę przy utlenianiu witaminy C. Poprzez syntezę dopaminy wpływa na rozwój układu nerwowego, a poprzez syntezę kolagenu i elastyny - na regenerację tkanki łącznej. Niedobór miedzi powoduje zaburzenia w procesach oksydacyjno - redukcyjnych , które objawiają się różnymi chorobami, jak np. anemie, ograniczenia wzrostu i płodności, zaburzenia sytemu nerwowego (migreny), choroby układu krążenia, a także osteoporoza.

Miedź nano koloidalna stosowana wewnętrznie pomoże uzupełnić niedobory miedzi w organizmie. W medycynie naturalnej zaleca się stosowanie jednej do dwóch łyżeczek dziennie.

Miedź koloidalna ma działanie dezynfekujące, a w ciele jest częścią składową wielu przeciwciał zwalczających szereg chorób. Dlatego wewnętrznie stosowana jest szczególnie polecana w leczeniu:

  • anemii
  • zaburzeń wzrostu
  • migren
  • osteoporozy
  • chorób układu krążenia
  • zaburzeń układu nerwowego
  • złego cholesterolu
  • zaburzeń oddychania tkankowego
  • Ponadto miedź może być np. w formie aerozolu stosowana zewnętrznie, przede wszystkim jako skuteczny środek antygrzybiczny.
  • poprawy wyglądu skóry i włosów
  • leczenia przewlekłych grzybic skórnych
  • zwalczania owrzodzenia skórnego
  • zwalczania wolnych rodników, a tym samym zapobiegania procesom starzenia się naskórka.

 

pixel