Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy popełniasz te 5 błędów w wyborze odpowiedniej ortezy?

2018-11-18
Czy popełniasz te 5 błędów w wyborze odpowiedniej ortezy?

Poniżej przedstawiamy dosyć niecodzienny poradnik dla klientów, którzy szukają najlepszego sprzętu ortopedycznego w internecie i nie tylko. Zobacz 5 błędów jakie najczęściej popełniają ludzie w poszukiwaniu odpowiedniej ortezy dla siebie i bliskich.


1 Błąd.


Sugerujesz się tylko ceną aby szybko rozwiązać swój „problem” po najmniejszych kosztach, nie dbając zupełnie, o tak jak ważną częścią ciała jest staw kolanowy i narażając się na następne niepotrzebne kontuzje i jeszcze większe koszty. Ważne jest aby profesjonalnie/indywidualnie dopasować ortezę do funkcji jaką ma spełniać (profilaktyka) lub w oparciu o diagnozę (uraz), którą określa lekarz specjalista bądź fizjoterapeuta .


2 Błąd.


Opierasz się tylko na zdaniu i opinii innych ludzi, którzy nie są specjalistami w tej dziedzinie i sami mogli mieć nieodpowiednio dobrany sprzęt do własnych potrzeb. Pamiętaj o tym, że każdy z nas jest indywidualnością.


3 Błąd.


Wybierasz „popularne” neoprenowe rozwiązania mimo, iż jest to jeden z najbardziej uczulających materiałów powodujących miejscowe rozgrzanie stawu. Przyspiesza to stany zapalne i powoduje odpażenia szczególnie w cieplejsze dni. Jednocześnie neopren jest mało elastycznym materiałem utrudniającym prawidłową pracę mięśni.


4 Błąd.


Nie określasz celu do jakiego ma służyć orteza stawu kolanowego np: ochrona po operacji, zabezpieczenie więzadeł krzyżowych, profilaktyka urazów sportowych bądź kilka celów jednocześnie. Wspólnie z fizjoterapeutą, lekarzem specjalistą musisz sprecyzować główne zadanie ortezy.


5 Błąd.


Brak wiedzy - dowiedz się jakie są światowe trendy i najlepsze marki w dziedzinie zaopatrzenia ortopedycznego.
Porównaj ofertę kilku sklepów specjalistycznych zanim dokonasz wyboru.

Sprawdź jakie ortezy przygotowaliśmy dla Ciebie >>

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel