Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co może zapobiec występowaniu zapalenia płuc o 60%?

2020-04-06
Co może zapobiec występowaniu zapalenia płuc o 60%?Prosty sposób na wiele korzyści zdrowotnych...To w jaki sposób śpimy, może powodować szereg problemów zdrowotnych, od podkrążonych oczu do choroby Alzheimera. Ale okazuje się, że sposób, w jaki śpimy może również przynieść poprawę w wielu schorzeniach, a nawet naszej ogólnej jakości życia. Korzenie tej praktyki leczniczej sięgają starożytnej medycyny. Podniesione łóżka znaleziono nawet w egipskich grobowcach - podniesione o około 15 cm! Terapia ta może wyglądać nieco radykalnie, ale kiedy poznasz naukę leżącą u jej podstaw – oraz zmianę, jakiej może dokonać w Twoim stanie zdrowia – myślę, że dasz się przekonać do jej wypróbowania.

Ten system spania zapewnia wielkie korzyści dla zdrowia

Człowiek, któremu można przypisać ten medyczny przełom, Andrew Fletcher, był inżynierem, a inżynierowie myślą o rozwiązywaniu złożonych problemów znacznie racjonalnej niż zrobiłby to badacz z dziedziny medycyny. Zamiast próbować wymyślić lek lub zastosować plaster na objawy, Andrew Fletcher wykorzystał prawa fizyki. Widząc, że rośliny i drzewa wykorzystują siłę grawitacji, aby doprowadzić wodę i soki do czubków swoich liści, uświadomił sobie, że również ludzie mają taki sam system kanałów i rurek w organizmie, który rozprowadza płyny po kończynach (które są jakby naszymi gałęziami). Stwierdził więc, że podniesienie łóżek od strony głowy spowoduje powstanie podobnej siły ssącej i efektu podciągania w naszym organizmie podczas snu, co zapewni stały przepływ płynów w ciągu nocy. Z drugiej strony, przy leżeniu płasko powstaje stojący zbiornik płynów ustrojowych, co prowadzi do całego zestawu problemów zdrowotnych.
Obecnie większość ludzi ma świadomość, że siedzenie cały dzień na kanapie to niezdrowy nawyk. Dlaczego więc ten sam rodzaj stagnacji miałby być zdrowy podczas snu? NASA badała nawet niebezpieczny wpływ na zdrowie uczestników podróży kosmicznych, którzy podczas badania leżeli płasko w łóżku przez dłuższy czas. Zapewnienie przemieszczania się płynów ustrojowych podczas snu pomaga zwalczać różnorodne problemy zdrowotne.

Odpowiednio nachylone łóżka pozwalają zmniejszyć występowanie zapalenia płuc aż do 60%!


Nachylenie łóżek pacjentów przebywających w szpitalu o 30 stopni może zmniejszyć liczbę przypadków rozwinięcia się zapalenia płuc u tych pacjentów aż do 60%. Zasadę taką wprowadził zespół ds. bezpieczeństwa pacjentów w Royal Berkshire NHS Foundation Trust w 2010 roku - początkowo w ośmiu oddziałach szpitalnych, a później - po zmniejszeniu w ciągu 6 miesięcy liczby przypadków zapalenia płuc aż o 60% - w całym szpitalu. Inne badania również potwierdzają, że uniesienie wezgłowia łóżka pacjentów leżących w szpitalu może ochronić ich od zapalenia płuc i zapaści oddechowej i krążeniowej.

Skorzystaj z grawitacji a pokonasz ból, choroby skórne i inne schorzenia

Terapia podniesionego łóżka przynosi tak wiele niezwykłych korzyści, ponieważ podczas snu krąży nie tylko krew. Siła ssąca, która powstaje na skutek wymuszonego podniesienia głowy o około 15 cm, powoduje również przemieszczanie się limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego (specjalnego płynu, który krąży pomiędzy mózgiem a dołem rdzenia kręgowego). Ruch limfy ma kluczowe znaczenie dla zdrowego życia. Pomaga przemieszczać odpady wewnątrz organizmu i na zewnątrz, co ma kluczowe znaczenie dla odtruwania. Przemieszczanie się krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego podczas snu ma potencjał leczniczy i pomaga przy wielu różnych problemach ze zdrowiem. Przepływ limfy w organizmie ma wpływ na wiele chorób, ale uważa się, że terapia podniesionego łóżka pomaga również w wielu problemach skórnych, na przykład łuszczycy czy egzemie, jak również dowolnych formach przekrwienia zatok i w obrębie głowy/szyi. Ponadto terapia podniesionego łóżka wymusza również szybszą recyrkulację płynu mózgowo-rdzeniowego i pomaga chronić mózg przed marynowaniem we własnych toksynach. Przemieszczanie płynu mózgowo-rdzeniowego przyczyniło się do wielu pozytywnych efektów w przypadku schorzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera, udar, stwardnienie rozsiane, napady padaczkowe, czy uszkodzenia rdzenia kręgowego. Badacz z Mikronezji przeprowadził małe badanie pokazujące, że terapia podniesionego łóżka znacząco poprawiała poziom cukru we krwi u 6 z 7 badanych pacjentów. Co ciekawe, na początku badania wszyscy uczestnicy zgłaszali również problemy z bólami pleców, obrzękami, problemami ze snem, częstym oddawaniem moczu w nocy, chrapaniem, porannymi zawrotami głowy i bólami stawów. Ale po spaniu z podniesioną głową, wszyscy uczestnicy podali, że na koniec badania doszło do poprawy i cofnięcia się wielu objawów. Oczywisty drenaż grawitacyjny uzyskiwany przez terapię podniesionego łóżka może również wyeliminować poranne bóle głowy oraz usunąć worki spod oczu. Nie tylko poprawi to wygląd Twojej twarzy, ale spowoduje również poprawę w przypadku żylaków i obrzęku nóg!

Jak wypróbować terapię podniesionego łóżka?

W przypadku terapia podniesionego łóżka musisz podnieść swoją głowę o około 15 cm ponad stopy, co można osiągnąć na kilka różnych sposobów. Niektórzy zaczynają od stosowania podpory w formie klina, ale większość uznaje ją za zbyt niewygodną. Inni po prostu stosują dużą poduszkę lub kilka poduszek, ale spanie w tej pozycji może powodować dyskomfort w okolicy szyi. Najlepszy, moim zdaniem, sposób, to zakup podkładek podnoszących łóżko i wykorzystanie jedynie dwóch z czterech z zestawu, aby podnieść nogi ramy łóżka od strony głowy. Takie podkładki podnoszące zazwyczaj stosuje się do stworzenia miejsca na przechowywanie pod łóżkiem, zatem są bardzo wytrzymałe i bezpieczne. Tylko nie używaj satynowych prześcieradeł, aby nie ześliznąć się z łóżka:) Dobra wiadomość brzmi, że większość osób stwierdza różnicę już po kilku pierwszych nocach. Jednak u niektórych w ciągu pierwszych dwóch tygodni może wystąpić reakcja odtrucia. Radzę swoim pacjentom, aby postarali się wytrzymać chociaż przez dwa tygodnie. Każdy wie, że sen to niezwykle istotna część naszego leczenia i dobrostanu. Spędzamy wiele czasu śpiąc, zatem optymalizacja tej cennej części naszego życia wydaje się bardzo sensowna. Moim zdaniem, niekonwencjonalne podejście Andrew Fletchera związane z terapią podniesionego łóżka jest po prostu wspaniałe – a moim zdaniem może pomóc praktycznie każdemu, bez względu na rodzaj problemów ze zdrowiem.