Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy wiesz że joga zmniejsza dolegliwości związane z leczeniem raka prostaty?

2019-10-05
Czy wiesz że joga zmniejsza dolegliwości związane z leczeniem raka prostaty?Jak to joga? Jakby nie wystarczyła sama konieczność poradzenia sobie z rakiem, silne leczenie stosowane w przypadku raka prostaty niemal na pewno spowoduje problemy zarówno w sypialni, jak i w toalecie. Ponadto dawka promieniowania najpewniej pozbawi Cię energii.  Współczesne procedury onkologiczne jak chemioterapia czy radioterapia - To dosłownie cios poniżej pasa... Jednak według nowego badania możesz zwalczyć działania niepożądane promieniowania i „rozłożyć objawy na łopatki”... dzięki macie do jogi!

Joga pomaga w rekonwalescencji przy leczeniu raka prostaty


Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Pensylwania wykazało, że mężczyźni leczeni promieniowaniem na raka prostaty czuli się mniej zmęczeni, mieli mniej problemów w toalecie i lepiej radzili sobie w sypialni, jeżeli uczestniczyli w zajęciach jogi dwa razy w tygodniu po 75 minut! Co więcej, w ciągu sześciu do dziewięciu tygodni mężczyźni uczestniczący w zajęciach jogi zaczęli mieć więcej energii wraz z kolejnymi zajęciami.
Natomiast mężczyźni, którzy nie wykonywali „pozycji psa z głową w dół” i innych inspirowanych przez zwierzęta pozycji jogi, stawali się coraz bardziej zmęczeni, w miarę jak promieniowanie wyniszczało ich organizm.
Ponadto ćwiczący jogę nie cierpieli na nietrzymanie moczu, tak powszechne w przypadku zabiegów napromieniowania działających na prostatę. Co więcej, mężczyźni ćwiczący jogę podawali, że ich sprawność seksualna nie zmniejszyła się wskutek radioterapii.

Joga wzmacnia mięśne dna miednicy i przeciwdziała NTM


Wiadomo, że joga wzmacnia mięśnie dna miednicy, co może wyjaśniać, dlaczego pomaga w przypadku problemów seksualnych i tych z nietrzymaniem moczu. A jeżeli da Ci również zastrzyk energii, to może on jedynie pomóc, kiedy jesteś w łóżku, a sen to ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. Jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś jogi, nie martw się.

Pamiętaj! Nie musisz być profesjonalnym "joginem", aby odnieść korzyści z ćwiczeń – ponieważ wszyscy mężczyźni uczestniczący w badaniu byli nowicjuszami, jeżeli chodzi o ćwiczenie jogi.
I nie musisz od razu zwinąć się w obwarzanek. Organizowane są specjalne zajęcia dla początkujących i dla seniorów, które wprowadzą Cię w arkana tych ćwiczeń w odpowiednim tempie.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel