Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oteza korygująca na opadajacą stopę BOXIA.F.O. popularnie nazywana podciągiem

2019-04-17
Oteza korygująca na opadajacą stopę BOXIA.F.O. popularnie nazywana podciągiemOrteza na opadajacą stopę BOXIA.F.O. popularnie nazywana podciągiem. W wydaniu medycznej firmy Orliman jest czymś więcej niż tylko produktem zapobiegającym opadaniu porażonej stopy.

Orteza na opadającą stopę BOXIA.F.O - Budowa i Funkcjonalność

System Boxia składa się z kilku oddzielnych części: opaski podudziowej mocowanej nad kostką i antypoślizgowej części z haczykiem, którą umieszcza się na języku obuwia pod sznurowaniem.
Obie części są połączone elastycznym paskiem, którego siła naciągu jest regulowana zgodnie z wymaganym poziomem uniesienia grzbietowego stopy.
Opaska podudziowa posiada w dwóch miejscach (okolica ścięgna Achillesa i przednia część podudzia) wewnętrzne wyściółki żelowe zapewniające wysoki poziom wygody podczas chodzenia.
Innym elementem, który może być zastosowany na przodostopie do opaski podudziowej są haczyki AB13 o kształcie litery S, które mogą być zastosowane do sznurowanych butów.
Jeden, odpowiednio umiejscowiony haczyk należy przełożyć przez jedno z oczek w bucie. Takie rozwiązanie pozwala na pewną korekcję szpotawego lub koślawego ustawienia stopy. Przy koślawieniu, w celu korekcji należy haczyk umiejscowić w przyśrodkowym rzędzie oczek.
Gdy pacjent ma skłonność do szpotawego ustawiania stopy, haczyk powinien być umiejscowiony w zewnętrznym rzędzie oczek. Równocześnie można również stosować oba haczyki - umiejscowione w obu rzędach oczek sznurowania. Powyższe elementy mogą być także zastosowane w sandałach mających regulowane na długość paski, zapinane na velcro.

Orteza na opadającą stopę BOXIA.F.O wspiera codzienną rehabiliatację

Boxia może być stosowana bez obuwia, co ma duże znaczenie podczas procesu rehabilitacji. W tym przypadku należy dysponować częścią główną czyli podciągiem na opadającą stopę (AB 01), do której osobno można dokupić element zakładany na przodostopie i śródstopię opaskę (AB 12). Jest on zaprojektowany i wykonany tak by dokładnie dopasowywał się do lewej albo prawej stopy.
Orteza zapewnia dyskrecję i wygodę a co najważniejsze, zajmuje mało miejsca w bucie. Boxia unosi przednią część stopy, umożliwiając zgięcie podeszwowe przy obciążonej pięcie. Siła stopnia podciągania stopy jest regulowana w sposób płynny.
Orteza zapobiega ryzyku potykania się o różne przeszkody architektoniczne (wysoki krawężnik, nierówne podłoże, progi i dywany itp), pozwala pacjentowi na samodzielną jazdę autem. Wykonana jest w kilku rozmiarach, uzależnionych od szerokości goleni, wielkości stopy i strony dysfunkcji.

W sklepie medycznym  Medicalbroker.pl, dokupią państwo dodatkowe akcesoria wymiennne do ortezy BOXIA.F.O są to:   Taśma odciążajaca na podudzie AB 14 bardzo ważna przy równomiernym rozkładaniu sił wywieranych na stopę i staw skokowy, podczas unoszenia wiotkiej lub lekko spastycznej stopy. Pasek elastyczny AB10 podciagajacy stopę w ortezie BOXIA.F.O ulega on często przetarciom podczas intesywnego chodzenia i rehabilitacji. Ostatnim nie mniej ważnym dodatkiem jest zaczep do buta AB11, który tez należy od czasu do czasu wymienić na nowy.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel