Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poznaj bliżej gorsety ortopedyczne z podpaszkami i fiszbinami 3-Tex Orliman

2019-04-17
Poznaj bliżej gorsety ortopedyczne z podpaszkami i fiszbinami 3-Tex Orliman3-TEX Lumbo to linia gorsetów ortopedycznych wyprodukowana w Hiszpanii jest dostępna w sklepie medycznym Medicalbroker.pl. Obejmuje niskie pasy lędźwiowe, jak i te ortezy kregosłupa o cechach wysokiej sznurówki półsztywnej z podpaszkami. Wszystkie gorsety rehabilitacyjne wykonane są z tego samego 3-warstwowego surowca. Jego skład to bawełniany, bardzo przewiewny materiał, pianka poliuretanowa o zwiększonej elastyczności oraz mało elastyczny wkład o strukturze plastra miodu


Gorsety ortopedyczne Orliman - pasy lędźwiowe i wysokie sznurówki półsztywne


Chcielibyśmy przybliżyć Państwu nową linię gorsetów 3-TEX Lumbo zaprojektowanych w słonecznej Walencji. Linia dostępna jest w polskiej ofercie Medicalbroker.pl. Składa się z pasów ortopedycznych o różnych wysokościach oraz części podpierającej i stabilizującej plecy (28 cm i 33 cm) oraz obejmującej brzuch w wysokościach 18 cm, 24 cm i 26 cm, stosowanych przy schorzeniach odcinka lędźwiowego i lędźwiowo-krzyżowego. Linia zawiera również gorsety ortopedyczne o cechach i funkcjonalności wysokiej ortezy tyłowia półsztywnej ze stalkami i fiszbinami, tylna część podpierająca plecy ma wysokość 33 cm lub 51 cm. Klapy gorsetu zapinane na brzuch mogą mieć wysokość 22 cm, 24 cm oraz 26 cm, uzależnione jest to od modelu. Część przylegająca do brzucha może być odpowiednio uszyta i wyprofilowana pod kątem osób z rozluźnieniem powłok brzusznych, co w doskonały sposób zabezpiecza część lędźwiową kręgosłupa, poprzez ujęcie brzucha i podciąganie taśmami dociągowymi w kierunku dokręgosłupowym. Takie działanie powoduje zmniejszenie przodowygięcia części lędźwiowej kręgosłupa i pośrednio zmniejsza przodopochylenie miednicy.


Budowa ortezy tułowia 3-Tex Orliman - Jakość ma znaczenie!


Wszystkie te sznurówki ortopedyczne wykonane są z tego samego 3-warstwowego materiału. Warstwa wewnętrzna jest bawełniana, delikatnie elastyczna i oddychająca. Warstwa środkowa to specjalna pianka poliuretanowa o anatomicznej termoelastycznosci , która zapewnia właściwą miękkość i ochronę przed elementami stabilizującymi jak wbudowane stalki i fiszbiny. Ostatnią warstwą jest mniej elastyczny wkład o strukturze plastra miodu który daje dodatkową stabilizację oprócz wszytych stalek. Przewiewność materiału zapewnia pacjentowi komfort cieplny bez obawy o przegrzanie ciała. Każdy z gorsetów posiada wszyte w odpowiedni sposób taśmy dociągowe, stalki oraz miękką wkładkę lędźwiową, które współdziałając gwarantują osiągnięcie i dozowanie właściwej siły stabilizacji kręgosłupa.


Gorsety ortopedyczne z fiszbinami dla Każdego


Gorsety ortopedyczne linii 3-TEX Lumbo można podzielić na  wysokie ortezy tułowia posiadające część piersiową i pasy lędźwiowe bez części piersiowej oraz specjalne modele dla osób z rozciągnięciem powłok brzusznych. Gorsety bez części piersiowej to: 6211 pas ortopedyczny lędźwiowo-krzyżowy ze stalkami wysokość z przodu 18 cm, wysokość z tyłu 28 cm, bardzo dobrze spełnia funkcję w dolegliwościach odcinka lędźwiowo-krzyżowego, 6212 wysoki gorset ortopedyczny lędźwiowo-krzyżowy z fiszbinami, wysokość z przodu 26 cm wysokość z tyłu 28 cm, bardzo dobrze spełnia funkcję w dolegliwościach dolnego odcinka kręgosłupa lędźwiowego i stawów krzyżowo-biodrowych, 6214 wysoka orteza tułowia lędźwiowo-krzyżowa dla osób z rozciągnięciem powłok brzusznych, wysokość z przodu 26 cm wysokość z tyłu 28 cm, przednia część gorsetu wyprofilowana jest pod kątem osób z rozluźnieniem powłok brzusznych i bardzo dobrze sprawdza się u pacjentów z dolegliwościami kręgosłupa lędźwiowego oraz stawów krzyżowo-biodrowych, szczególnie przydatny i polecany po rozejściu spojenia łonowego, odpowiednio zapięty poprawia zwartość miednicy, ponadto jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów z chorobami pulmonologicznymi, kardiologicznymi ze względu na minimalne ograniczanie pracy przepony.


Wysokie sznurówki ortopedyczne z podpaszkami


Wysokie gorsety z częścią piersiową to: 6213 wysoka sznurówka półsztywna z fiszbinami piersiowo-lędźwiowo-krzyżowa, wysokość z przodu 22 cm wysokość z tyłu 51 cm, 6215 wysoki gorset piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy dla osób z rozciągnięciem powłok brzusznych, wysokość z przodu 26 cm wysokość z tyłu 51 cm. Każdy z wysokich gorsetów i ortez tułowia, nazywanych także wysokimi sznurówkami półsztywnymi z podpaszkami, posiada wydłużone stalki tylne oraz dodatkowe taśmy piersiowe powodujące korekcję postawy części piersiowej kręgosłupa, ściągnięcie łopatek, zmniejszanie kifozy piersiowej, rozciąganie mięśni przedniej ściany klatki piersiowej i mobilizację mięśni grzbietu.
Wysoka sznurówka ortopedyczna z podpaszkami 6215 oferuje dodatkową możliwość zaopatrzenia otyłych osób, u których typowe rozwiązania się nie sprawdzały. Nasze własne doświadczenia w kwestii zaopatrzenia ortopedycznego Pacjentów i ich odczuć odnośnie komfortu, stabilizacji, łatwości zakładania potwierdzają dopracowanie gorsetów ortopedycznych firmy Orliman☛ .
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel