Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poznaj ortezę AFO z włókien węglowych Otto Bock WalkON

2019-08-16
Poznaj ortezę AFO z włókien węglowych Otto Bock WalkON Linia ortez AFO na opadającą stopę WalkOn Otto Bock➤  to komfort użytkowania i wiele różnych zastosowań. Grupa produktów rehabilitacyjnych WalkOn pozwala zaspokoić indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Umożliwia leczenie różnych dolegliwości i niedowładów kończyn dolnych. Podstawową cechą ortez WalkOn jest to, że są one dynamiczne - szczególna korzyść dla pacjentów z przewlekłym porażeniem i uszkodzeniem nerwów obwodowych powodujących opadanie stopy.

Orteza na opadającą stopę z włókna węglowego WalkOn - Wysoka Jakości i Użyteczność

Cała grupa produktów wykonana jest z włókna węglowego oraz materiałów kompozytowych, których właściwości oddawania energii skutecznie wspierają fizjologiczny chód - również, kiedy szybkość chodu i obciążenie są zróżnicowane. Konstrukcja linii WalkOn, to połączenie górnej obejmy podudzia za pomocą sztywnego lub elastycznego ramienia, mocowanego do przyśrodkowej strony podeszwy w okolicy łuku podłużnego stopy, co umożliwia unoszenie stopy i ogranicza zgięcie podeszwowe.

Orteza WalkON Reaction pełne wsparcie do chodzenia

Przedni, podłużny element ortezy WalkOn Reaction wspiera użytkowników również w płaszczyźnie czołowej i strzałkowej. Taka konstrukcja skutecznie zapewnia wsparcie, zwłaszcza pacjentom z dodatkowym osłabieniem zginaczy podeszwowych stopy.

Pozostałe opcje aparatów WalkOn wpływają na poszerzenie dalszych, możliwych wskazań. Ergonomiczna konstrukcja ortez linii WalkOn wpływa na to, iż są prawie niewidoczne podczas noszenia.
Wyścielenie w ortezie obejmujące podudzie - jako jedyne na świecie, wykonane jest z materiału "Outlast", który reguluje temperaturę przy skórze, może być czyszczony, posiada bardzo dobre właściwości higieniczne i zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Ortezy typu AFO są  łatwe w dopasowaniu, podeszwa i pasek pronujący, dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji, dostosowanej do anatomii ciała. Nie trzeba też dodawać że ortezy z włókna węglowego są wyjątkowo lekkie i wygodne w noszeniu. Dla optymalnego dopasowania, w większości przypadków podeszwę ortezy można przycinać do wymaganej wielkości stopy za pomocą zwykłych nożyczek. Dodatkowy, boczny pasek pronujący, może być opcjonalnie zastosowany do ortezy.

Podeszwa w ortezie WalkOn łatwa do przycięcia na wymiar Twojej stopy

1 Przed dopasowaniem podeszwy, należy założyć ortezę na stopę pacjenta. To pozwoli określić prawidłowy odstęp łuku podłużnego stopy do tylnej krawędzi pięty. Jeżeli pacjent nosi buty z wyjmowaną wkładką, można ją wykorzystać jako wzornik przy przycinaniu ortezy. Należy się upewnić, że stopa na podeszwie jest prawidłowo ustawiona tak, aby ramię ortezy nie stykało się z kostką przyśrodkową stopy oraz ze ścięgnem Achillesa.

2 Należy przyciąć podeszwę ortezy według wcześniejszego oznaczenia. Nie należy zwężać krawędzi bocznej bardziej, niż jest to konieczne. Pozwoli to na uniknięcie nadmiernego nacisku wewnętrznego brzegu stopy i kostki na przyśrodkową część ramienia. Zwężenia krawędzi podeszwy z obu stron można dokonać tylko w wymagających tego przypadkach. Więcej informacji na temat sposobu dopasowania ortezy WalkOn Reaction można znaleźć w instrukcji użytkowania dołączonej do produktu.
Boczny pasek pronujący zapewnia lepsze wsparcie Boczny pasek pronujący 28Z10 umożliwia dodatkową opcję, zapewniając ortezie lepsze wsparcie stopy. Jest on dołączony do ortezy WalkOn Reaction i można go opcjonalnie zamówić do pozostałych produktów tej linii. Zasada bocznego paska pronującego jest dobrze znana i dzisiaj nadal powszechnie stosowana w klasycznym bucie Valens z szyną. Jednak w odróżnieniu od tej konwencjonalnej metody, boczny pasek pronujący 28Z10, zamiast być przyłączony do buta, jest noszony w środku. Pozwala to pacjentowi w każdej chwili na zmianę swojego obuwia.


W sklepie medicalbroker.pl oferujemy Państwu pełną gamę ortez z linii Otto Bock WalkOn poniżej można zapoznać się ze wszystkimi modelami:


☛ Kup Ortezę WalkOn Reaction☛ Kup Ortezę WalkOn Flex

☛ Kup Ortezę WalkOn Trimable