Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gdzie kupić stabilizator na kolano?

2020-02-02
Gdzie kupić stabilizator na kolano?

Orteza kolana czy stabilizator stawu kolanowego to sprzęt ortopedyczny, który należy dobierać indywidualnie w zależność od potrzeb. Często też konkretny rodzaj ortezy na kolano zaleca lekarz specjalista lub fizjoterapeuta - wtedy zaczynamy intensywnie szukać danego produktu, który ma spełnić swoją rolę w procesie lecznia i rehabilitacji.

Uważaj! gdzie szukasz stabiliatora na kolana

W dzisiejszych czasach bardzo często pierwsze kroki kierujemy do "dr google" i zaczynamy wertować oferty najpopularniejszych serwisów aukcyjnych takich jak allegro, olx czy ceneo. Przed zakupem konkretnego stabilizatora kolana na serwisie aukcyjnym, należy pamiętać o tym że sprzęt tam wystawiany bardzo często jest używany i przed sprzedażą przechodzi on refreshing podobnie jak używane samochody. Różnica polega na tym że produkt medyczny, który będziemy nosić bezpośrednio na własnym ciele powinien być zawsze fabrycznie nowy i nie używany wcześniej NIGDY! przez kogoś innego.

Kupuj Tylko nowe i sprawdzone ortezy kolana!

Tak jak nadmieniłem wyżej nie należy stosować używanych stabilizatorów na kolana.Teraz wyjaśnie dlaczego, o tuż orteza, która była na kolanie kogoś np po operacji artroskopowej miała styczność beżpośrednio z krwią oaraz płynami ustrojowymi danego pacjenta, co może nieść za sobą ryzyko powstania stanów zapalnych i powikłań u nowego użytkownika.
Pamietaj że każdy człowiek ma inną florę bakteryjną jak również przebywanie w środowisku szpitalnym niesie za sobą możliwość przenoszenia zakażeń wewnątrzszpitalnych, które są często groźniejsze od chorób pierwotnych.
Warto również pamiętać że stabilizator stawu kolanowego ze względu na swoją budowę i materiały z którego jest wykonany, nie może być poddawany wielokrotnej profesjonalnej sterylizacji (autoklaw) w wysokich temperaturach

To gdzie mogę pewnie kupić ortezę kolana?

Odpowiedź jest prosta najlepiej znaleźć profesjonalny sklep ortopedyczny, który posiada bogate portfolio ortez stawu kolanowego. Gdzie można chociażby telefonicznie porozmawiać z ekspertem w dziedzinie zaopatrzenia ortopedycznego.
Radzimy omijać podejrzane aukcje w internecie gdzie cena za dany produkt jest niska a na zdjęciu widnieje zupełnie inna orteza. Kolejnym miejscem gdzie nie polecam kupować sprzętu ortopedycznego jest apteka. Tak jak nie kupujemy antybiotyku w sklepie rehabilitacyjnym - Nie należy się także spodziewać fajerwerków przy wyborze profesjonalnej ortezy u farmaceuty. Tak jak wyżej napisałem omijałbym wszelkie portale aukcyjne - niskocenowe oraz marketplace.

Pierwsze kroki nalezy zawsze kierować do wyspecjalizowanego sklepu medycznego!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel