Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka jest najlepsza orteza na haluksy?

2019-06-27
Jaka jest najlepsza orteza na haluksy?Paluch koślawy (hallux valgus) - inaczej haluks, deformacja palca stopy, czy zwyrodnienie odchylenie I palca u nogi w stronę pozostałych palców nazywany jest różnie, natomiast zawsze wiąże się z nieestetycznie wyglądającymi stopami, bólem, a w najgorszym przypadku problemami z poruszaniem się. Specjaliści zaopatrzenia ortopedycznego wiedzą już, jak łatwo i skutecznie zapobiegać tym zmianom deformacyjnym stopy na każdym etapie ich powstawania. Poznaj, nieinwazyjny sposób na haluksy, który zdobywa światowe rynki. Dowiedz się na to czym polega?

Przy haluksach istotna jest genetyka i nie tylko...

Co ma wpływ na powstawanie haluksów? Najczęściej jest to nieprawidłowa budowa stopy, którą dziedziczymy od rodziców i dziadków. Nieprawidłowość ta prowadzi do rozsuwania się kości tworzących stopę, w wyniku czego kości śródstopia wychylają się do wewnątrz, a paluch zaczyna odchylać się w kierunku reszty palców. Niewygodne, zbyt ciasne buty znacznie przyspieszają rozwój koślawego palucha, podobnie jak otyłość – stopy otyłych są bardziej narażone na przeciążenia i deformacje.

Gdy deformacja stopy postępuje na dobre

Wygodne buty na etapie znacznego uwypuklenia kości i odchylenia palucha jest już zwykle niewystarczające, podobnie, jak wkładki ortopedyczne i maści – to wszystko tylko w pewnym stopniu zwiększy komfort chodzenia i na pewno nie sprawi, że haluksy się cofną. Zwyrodnienia będą dalej postępować, powodując ból i utrudniając codzienne funkcjonowanie.

Czy jest na nie sposób? Specjaliści nie mają wątpliwości

Orteza na paluch koślawy to zupełnie nowa jakość w obszarze podologii i ortopedii. Jej siła to zaawansowana, motoryczna konstrukcja ze specjalnie skonstruowanym separatorem, który wspomaga stopę zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Zwiększa ukrwienie naczyń krwionośnych, regeneruje uszkodzone tkanki stopy, wzmacnia mięśnie i kości. Biomechaniczna budowa umożliwia, w odróżnieniu od aparatów starszego typu dostępnych na rynku, aktywną i dużo szybszą korekcję palców. Przewaga innowacyjnych na haluksy polega również na tym, że korekta może się odbywać w nocy, jak i za dnia – podczas poruszania się urządzenie dopasowuje się do kształtu stopy i jej ułożenia.

Orteza na haluksy, czyli jak odzyskać piękne stopy

Orteza na haluksy to dyskretny, komfortowy system biomechaniczny do korekty zniekształceń stóp stworzony z najwyższej jakości materiałów. Jej zaletą jest to, że posiada właściwości oddychające i dopasowujące się do każdego rodzaju obuwia, dzięki czemu można ją używać nawet do 24 godziny na dobę (Zaczynając od pół godziny pierwszego dnia), nie odczuwając dyskomfortu.

Osoby, które miały już okazję wypróbować te produkty podologiczne, były zaskoczone tym, że już po pierwszych dniach ból stopy uległ znacznemu zmniejszeniu. W kolejnych 2-3 tygodniach chodzenie stało się mniej uciążliwe.

Zadbaj o zdrowe stopy

Z ortezą na halluksa możesz wreszcie uwolnić się od bolesnych uwypukleń i obrzęków. Cofniesz wszelkie zniekształcenia, a także wzmocnisz mięśnie, stawy i kości. Korektor ortopedyczny działa już w pierwszych dniach po założeniu, sprawiając, że z każdym kolejnym krokiem będziesz odczuwać coraz większą ulgę.

Motoryczna konstrukcja takiego korektora ortopedycznego sprawi, że nawet nie zauważysz, jak twoje stopy odzyskują dawny wygląd. Tego typu mechanizmy były do tej pory stosowane wyłącznie w renomowanych klinikach podologicznych. Teraz możesz zakupić ortezę na paluch koślawy łatwiej i szybciej, wystarczy zamówić produkt przez internet w naszym sklepie medycznym ☛ e-MedicalBroker.com.

Pożegnaj haluksy na zawsze

Stosowanie ortezy na deformację stopy jest bezbolesne, proste i daje wymierne efekty już w pierwszych dniach stosowania. Oddychający materiał nie powoduje alergii ani podrażnień, natomiast z każdym kolejnym dniem zwiększa komfort poruszania się. Pokonaj uciążliwe haluksy i ciesz się pięknymi, zadbanymi stopami.

Kup teraz ➤ ortezę na haluksy


FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy korektor haluksów jest skuteczny?

Korektor haluksów jest najbardziej skuteczny przy zapobieganiu wstąpienia palucha koślawego (haluksy), oraz we wczesnych fazach tworzenia się tej deformacji stopy.
Korektory ortopedyczne są też z powodzeniem stosowane po operacji haluksa, jako zabezpieczenie przed jego odrastaniem.

Jak działa korektor do haluksów?

Korektor na haluksy działa w sposób biomechaniczny na odciążenie I palucha w stopie. Odciąga on duży palec w stopie na zewnątrz odciążając staw śródstopiom-paliczkowy zapobiegając w ten sposób dalszemu koślawieniu się palucha do wewnątrz.
Bardzo ważnym działaniem korektora do haluksów, jest przeciwdziałanie występowaniu stanów zapalnych i obrzęków wokół halluksa.

Czy korektory haluksów są wygodne?

Korektor na haluksy jest aparatem ortopedycznym, więc jego stosowanie wiąże się z początkowym wymuszeniem ustawienia stopy i pewnym dyskomfortem w pierwszych dniach leczenia.
Później gdy ta orteza stopy zaczyna spełniać swoje zadanie - dyskomfort znika i pojawia się znaczącą ulga w bólu związanym z haluksami, oraz jest pozytywny efekt wizualny w wyglądzie naszych stóp.Źródła:

 1. Bischoff HP, Wirth CJ Praxis der Orthopädie. Thieme.Stuttgart 2001.
 2. Coughlin MJ. Hallux valgus. J. Bone Joint Surg Am. 1996; 78(6):932-966.
 3. Coughlin MJ, Thompson FM. The high price of high-fashion footwear. In Instructional Course Lectures, The American Academy of Orthopaedic Surgeons. 1966; 44:371-377.
 4. Haas M: Radiographic and biomechanical considerations of bunion surgery. In Gerbert J (Ed): Textbook of bunion surgery. Mt Kisco, NY, Futura Publishing Co, 1981.
 5. Kato T, Watanabe S. The etiology of Hallux valgus in Japan. Clin. Orthop. 1981; 157:78-81.
 6. Milachowski KA., Neue Orthese nach Hallux valgus OP. Orthopädie und Rheuma. 2007; 2:53-54.
 7. Milachowski KA., Neumann R, Krauss A. Neues Therapiekonzept bei Hallux valgus. Orthopädie und Rheuma 2007; 5:32-34.
 8. Neumann R, Präoperativer Einsatz der Hallufix Schiene. München 2005.
 9. Schneider W, Aigner N, Pingerra O, Knahr K. Chevron osteotomy in hallux valgus. Ten-year results of 112 cases. J. Bone Joint Surg Br. 2004; 26(7):1016-1020.
 10. Schuh A., Jezussek D., Fabiani R., Hönle W. Hallux Valgus. Orthopädie und Rheuma 2007; 2:36-40.
 11. Sim Fook L, Hodgson AR, A comparison of foot forms among the non-shoe and shoe-wearnig Chinese population. J. Bone and Joint Surg Am. 1958; 40(10):1058-1062.
 12. Spinner SM, Lipsman S, Spector F: Radiographic criteria in the assessmentsof hallux abducts deformities. J. Foot Surg 1984; 23:25.
 13. Torkki M, Malmivaara A, Seitsalo S, Hoikka V, Laippala P, Paavolainen P. Hallux valgus: immediate operation versus 1 year of waiting with or without orthosis. Acta Orthop. Scand. 2003; 74(2):209-215.
 14. Torkki M, Malmivaara A, Seitsalo S, Hoikka V, Laippala P, Paavolainen P. Surgery vs Orthosis vs Watchful Waiting for Hallux Valgus - A Randomized Controlled Trial JAMA 2001; 285:2474-2480.
 15. Werzinger RA. Die Arthrose des Großzehengrundgelenkes. Orthpress 2006; 2:11-13.
 16. Wülker N. Hallux valgus. Der Orthopäde 1997; 26:654-664.
 17. Wülker N, Sückel A. Osteotomien des Mittelfußes beim Hallux valgus. Der Orthopäde 2005; 34(8):26-734.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel