Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poznaj ortezy na ścięgno Achillesa

2019-04-29
Poznaj ortezy na ścięgno AchillesaPoznaj ortezy na zapalenie i kontuzje ścięgna Achillesa, które w sposób naturalny zadbają o regenerację i odciążenie tej struktury po jego kontuzji i rehabilitacji. Większość ortez i stabilizatorów na ścięgno Achillesa wykonana jest z materiałów kompresyjnych tkanych anatomicznnie na płasko o leczniczej 2 klasie kompresji medycznej, oraz posiada w zestawie parę silikonowych wkładek odciążających piętę łagodzacych ból w okolicy goleni i guza piętowego.

Poznaj ortezy na zapalenie ścięgna Achillesa

Stan zapalny ścięgna Achillesa to inaczej entezopatia najwiekszego ścięgna w ciele ludzkim ścięgna znajdującego się między mięśniem łydki a guzem piętowym, którego przyczyną może być  długotrwałe wykonywanie identycznych ruchów  bądź nadmierne przeciążenie. 65% przypadków entezopatii ścięgna Achillesa dotyczy mężczyzn w wieku średnim ~ uprawiających sport. Ból pojawia się na przebiegu ścięgna na początku treningu lub po jego zakończeniu. Leczenie polega na odpoczynku/odciążeniu i braku przeciążania danej kończyny, zalecane jest stosowanie krioterapii, a także, właśnie noszenie ortezy na ścięgno Achillesa z odciążeniem pięty i stabilizacją stawu skokowego.

Poniżej znajdą Państwo najpopularniejsze ortezy na ścięgno Achillesa:


Orteza Silistab Achillo Achimed Achillo - Hit
Producent Thuasne Francja Medi Niemcy Sporlastic Niemcy
Cena 210 zł 250 zł 195 zł
Model obustronny obustronny lewo lub prawostronny
Kolor ciemny grafit srebrny platinum lub czarny  (na zamówienie)
Rozmiary 5 rozmiarów 6 rozmiarów 5 rozmiarów
Zakres obwodu nad kostką od 19 cm do 30 cm od 17 cm do 30 cm od 17 cm do 27 cm
Podpiętki są w zestawie są w zestawie brak
Cechy Materiał kompresyjny zapewnia niwelowanie obrzęków przy stanach zapalnych i uszkodzeniach tkanek. Struktura materiału i silikonowe peloty powodują mikromasaż chorobowo zmienionych struktur. Zapięcie na rzepy ułatwia zakładanie i dopasowanie do ciała.
Podsumowanie Przyjemny, cienki splot włókien, niebrudzący się material. Optymalny stosunek ceny do jakości. Klasyczny model ortezy kompresyjnej, szczególnie polecany dla osób z małym (17cm) lub z dużym (30cm) obwodem nad kostką. Przystępna cena za niemiecką jakość.
Produkt anatomiczny - bo nie chodzimy w dwóch prawych czy lewych butach.
Polecany np. osobom starszym.

Kup Teraz ☛ ortezy na ścięgno Achillesa

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel