"Pij kwaśne mleko a będziesz zdrowy" - mawiano tak jeszcze w starożytnych Indiach. Podczas zakwaszania białko mleczne rozpada się na drobne części składowe - aminokwasy. Są one znacznie lżej i szybciej wchłaniane przez organizm!
Pierwotnym przeznaczeniem obuwia była ochrona przed codziennymi urazami oraz zimnem i wilgocią. Niestety, w miarę upływu lat coraz bardziej zapomniano o wygodzie nóg. Dziś dowiesz się dlaczego to jest takie ważne.
Gimnastyka lecznicza stanowi często jedyny sposób zapobiegania płaskostopiu czy jego wyleczeniu. Jest sprawą oczywistą, że same ćwiczenia nie spełnią swej roli jeśli chory nie będzie nosił odpowiedniego obuwia zdrowotnego.
Ortezy kończyny górnej, to dziś bardzo zaawansowane technologiczne aparaty pooperacyjne i stabilizatory ortopedyczne stawu barkowego, łokciowego i dłoni. Zobacz jak dobrać ten właściwy model!
Złoto i srebro mimo iż są kojarzone bardziej z biżuterią niż medycyną, mogą także leczyć. Złoto i srebro koloidalne niszczą bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty. Przyspieszają gojenie się ran oraz regeneracje skóry - A to jeszcze nie wszystko!
Schorzenie to polega na wystąpieniu bólów w okolicy kości śródstopia. Ból odczuwany jest poniżej głów kości śródstopia lub w okolicy palca czwartego (Choroba Mortona, Metatarsalgia). Poznaj przyczyny i leczenie tego bólu stopy.
Paluch sztywny (hallux rigidus) to stan, w którym dochodzi do częściowego lub całkowitego ograniczenia ruchomości palucha w stawie śródstopno-paliczkowym. Tej deformacji stopy mogą zapobiec wkładki ortopedyczne.
Zakrzepowe zapalenie żył stanowi najcięższą dolegliwość w obrębie krążenia żylnego - doprowadza z czasem do niedrożności naczynia z powodu wytworzenia się skrzepu i towarzyszącego zapalenia.
Żylaki były plagą ludzkości od niepamiętnych czasów, to warunki życia we współczesnej cywilizacji sprawiły, że obecnie spotyka się je u co piątej kobiety i u co piętnastego mężczyzny po 45 roku życia. Poznaj - jak zapobiegać żylakom oraz jak je leczyć.