Ortezy kończyny górnej, to dziś bardzo zaawansowane technologiczne aparaty pooperacyjne i stabilizatory ortopedyczne stawu barkowego, łokciowego i dłoni. Zobacz jak dobrać ten właściwy model!
Dlaczego warto stosować ortezy biodra? Co to jest orteza stawu biordowego i kiedy warto ją zakładać? Dowiedz się jak działa orteza biodrowa u dorosłych i dzieci.
Złoto i srebro mimo iż są kojarzone bardziej z biżuterią niż medycyną, mogą także leczyć. Złoto i srebro koloidalne niszczą bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty. Przyspieszają gojenie się ran oraz regeneracje skóry - A to jeszcze nie wszystko!
Schorzenie to polega na wystąpieniu bólów w okolicy kości śródstopia. Ból odczuwany jest poniżej głów kości śródstopia lub w okolicy palca czwartego (Choroba Mortona, Metatarsalgia). Poznaj przyczyny i leczenie tego bólu stopy.
Paluch koślawy (hallux valgus) - inaczej haluks, deformacja palca stopy, czy zwyrodnienie odchylenie I palca u nogi w stronę pozostałych palców nazywany jest różnie, natomiast zawsze wiąże się z nieestetycznie wyglądającymi stopami, bólem, a w najgorszym przypadku problemami z poruszaniem się. Specjaliści zaopatrzenia ortopedycznego wiedzą już, jak łatwo i skutecznie zapobiegać tym zmianom deformacyjnym stopy na każdym etapie ich powstawania.
Paluch sztywny (hallux rigidus) to stan, w którym dochodzi do częściowego lub całkowitego ograniczenia ruchomości palucha w stawie śródstopno-paliczkowym. Tej deformacji stopy mogą zapobiec wkładki ortopedyczne.
Przepuklina udowa jest schorzeniem powstającym na skutek zmniejszenia wytrzymałości powłok brzusznych, czego następstwem jest nieprawidłowe przemieszczenie się narządów lub ich części przez kanał udowy po za jamę brzuszną, w której normalnie się znajdują.
Zakrzepowe zapalenie żył stanowi najcięższą dolegliwość w obrębie krążenia żylnego - doprowadza z czasem do niedrożności naczynia z powodu wytworzenia się skrzepu i towarzyszącego zapalenia.
Żylaki były plagą ludzkości od niepamiętnych czasów, to warunki życia we współczesnej cywilizacji sprawiły, że obecnie spotyka się je u co piątej kobiety i u co piętnastego mężczyzny po 45 roku życia. Poznaj - jak zapobiegać żylakom oraz jak je leczyć.